biznesnews

Dick Costolo żegna się z Twitterem

Twitter jest jedną z najpopularniejszych serwisów społecznościowych na świecie, ale można odnieść wrażenie, że od jakiegoś czasu znajduje się stanie pewnej stagnacji. Ta sytuacja nie za bardzo podoba się inwestorom, którzy chcieliby wprowadzenia radykalnych zmian. Pierwszą z nich jest zmiana na stanowisku CEO firmy.

Dick Costolo, dotychczasowy CEO Twittera, żegna się ze swoim stanowiskiem. 1 lipca zastąpi go Jack Dorsey, jeden ze współzałożycieli firmy. Co ciekawe, Costolo sam złożył swoją rezygnację na ręce rady nadzorczej twierdząc, że narastająca krytyka coraz bardziej odbija się na wszystkich aspektach jego życia. Trudno powiedzieć, ile prawy jest w tym stwierdzeniu, natomiast od jakiegoś czasu rzeczywiście podnoszone były zarzuty, że pod kierownictwem Costolo Twitter, jako jeden z niewielu serwisów społecznościowych, nie zanotował znaczącego przyrostu użytkowników i nie jest w stanie zaproponować swoim biznesowym partnerom żądnych nowych rozwiązań. Porażki takich projektów jak na przykład Twitter Music, też nie poprawiały pozycji dotychczasowego szefa Twittera.

Zmiana na stanowisku CEO firmy jest jednak tymczasowa. Jack Dorsey będzie piastował to stanowisko do czasu, aż rada nadzorcza nie znajdzie osoby, która podejmie się wdrożenia znaczących zmian. Nie zmienia to jednak faktu, że rynek już teraz zareagował pozytywnie na informację o odejściu Dicka Costolo – w ciągu kilku godzi po jej podaniu, cena akcji Twittera podskoczyła aż o 7 procent.

To musi cieszyć dotychczasowych inwestorów, ponieważ pojawiły się już plotki o tym, że w obliczu słabej kondycji firmy, Twitter mógłby zostać przejęty przez Google.

Zdjęcie: Flickr/TechCrunch

podobne treści