filmvideo

Diabelski węzeł z pierwszym zwiastunem

Remstar Films udostępniło na własnym kanale YouTube pierwszy zwiastun do nadchodzącego 24 stycznia 2014 roku filmu, Devil’s Knot. Produkcja oparta jest na prawdziwej historii, która wydarzyła się w 1993 w West Memphis, Arkansas. Historia wstrząsnęła krajem i została spisana przez Marę Leveritt w książkę pod tytułem Devil’s Knot: Prawdziwa historia Trójki z West Memphis. Co prawda pojawiła się już seria dokumentów na ten temat, Paradise Lost, teraz jednak Atom Egoyan (Gdzie leży prawda, Słodkie jutro) na podstawie książki Leveritt stworzył film fabularny. Dodatkowo, studio pokazało pierwszy plakat zapowiadający styczniową premierę.

Film opowiada o pełnym nieścisłości i niekonkluzywnych dowodów procesie trójki młodych chłopaków, Damiena Echolsa (James Hamrick), Jessiego Misskelleya (Kristopher Higgins) i Jasona Baldwina (Seth Meriwether), którzy mieli zabić trójkę dzieci jako część satanistycznego rytuału.

 

W filmie obok odtwórców ról oskarżonych w procesie Trójki z West Memphis grają: Reese Witherspoon jako Pamela Hobbs, jedna z matek zamordowanych dzieci, Colin Filth jako prywatny detektyw Ron Lax, Amy Ryan jako jego żona, Margaret, Kevin Durand jako John Mark Byers, ojciec jednego z z zamordowanych chłopców, Stephen Moyer jako prokurator Fogelman, Bruce Greenwood jako sędzia David Burnett i Elias Kotias jako Jerry Driver. Na temat premiery w Polsce nic jeszcze nie wiadomo.

podobne treści