grynewsWiadomość główna

Deweloperzy wkrótce otrzymają egzemplarze konsoli OUYA

OUYA coraz bliżej premiery. Jeden z największych hitów w historii Kickstartera zdaje się rozwijać w całkiem solidnym tempie. Zespół tworzący open-sourcową konsolę oznajmił wczoraj na łamach swego oficjalnego bloga, że jej pierwsze wersje wyfruną do deweloperów już 28 grudnia tego roku.

Obok „deweloperskich” wersji konsoli (cokolwiek to znaczy), dokładnie tego samego dnia w sieci ukaże się niezbędny do tworzenia kompatybilnych z nią aplikacji Software Development Kit. Zagadką pozostaje na razie fakt o ile deweloperski wariant urządzenia będzie różnić się od jego normalnego, powiedzmy – komercyjnego odpowiednika. Pierwszy z nich jest podobno „wyjątkowy”. Nie wiadomo tylko pod jakim względem.

Pierwsza partia konsol przeznaczonych dla zwyczajnych użytkowników dotrze do nich – według nieoficjalnych doniesień – już w marcu 2013 roku. Czekamy. Gwoli przypomnienia – OUYA to bazująca na Androidzie Jelly Bean, dość nietypowa konsola, która latem zebrała w zbiórce na serwisie Kickstarter zawrotną sumę ponad 8,5 miliona dolarów.

[Android Central]

podobne treści