gry

Deweloperzy Eve Online stworzyli grę na Oculus Rift

Jeśli ktoś miał wątpliwości co do tego, czy Oculus Rift spowoduje powstanie interesujących nowych gier komputerowych, może odetchnąć z ulgą – producent Eve Online, islandzka firma CCP, już teraz zabrała się za tworzenie symulatora starć statków kosmicznych. Na razie na własny użytek, ale kto wie co z tego wyjdzie.

Gra nazywa się EVR i została zaprezentowana podczas islandzkiego FanFest 2013. W obecnej formie jest tylko dowodem na to, że można już teraz zacząć pisać interesujące rzeczy wykorzystujące Oculus Rift. CCP twierdzi, że napisanie gry opartej na silniku Unity zajęło im siedem tygodni.

Jak można się spodziewać, gra sadza gracza wyposażonego w Oculus Rift za sterami kosmicznego myśliwca z prostym zadaniem – przeżyć na futurystycznym polu bitwy i wysłać do piekła jak największą liczbę wrogów. Choć tematyka podobna jest do tego co znamy z Eve Online, EVR nie ma z tym uniwersum nic wspólnego. Właściwie to przedstawiciele CCP twierdzą, że EVR jest tylko owocem zafascynowania firmy możliwościami Oculus Rift i żadnym wypadku nie planują przekształcać gry w produkt komercyjny. Na razie nie planują też wprowadzenia wsparcia dla tej platformy w Eve Online.

Co nie zmienia faktu, że mają zamiar dalej bawić się EVR i rozwijać grę w wolnym czasie. Możliwe więc, że jednak doczekamy się kiedyś kosmicznej strzelanki z Islandii na Oculus Rift.

podobne treści