gry

Dev kit PlayStation 5 jest już u deweloperów?

PlayStation 4 ma się jeszcze całkiem nieźle, ale nie od dziś wiadomo, że Sony musi myśleć już nad następcą tej konsoli. I, jeśli wierzyć najnowszym doniesieniom, myśli o tym bardzo poważnie, ponieważ dev kit tej konsoli ma być już gotowy.

W tym roku Sony nie pojawi się podczas targów E3, ale to nie znaczy, że firma odpuszcza sobie gry. Wręcz przeciwnie, firma poświęca dużo uwagi nowej generacji swojej konsoli. Ma już mieć gotowy dev kit PlayStation 5, czyli wstępna wersja konsoli, która pozwoli twórcom zapoznać się z możliwościami „piątki” i, przede wszystkim, tworzyć gry na nowy sprzęt Sony.

Tak przynajmniej wynika z informacji Daniela Ahmada, analityka z firmy Niko Partners. Według niego, dev kity PlayStation 5 są dobrze oceniane przez deweloperów, którzy doceniają duże możliwości sprzętowe przygotowywanej platformy.

Ahmad donosi także, że podobno Sony ma jeszcze dla PS4 w zanadrzu kilka niezapowiedzianych tytułów będących częściami znanych już serii, ale trwają podobno dyskusje, by zamienić je w tytuły dostępne zarówno na PlayStation 4, jak i PlayStation 5. Według analityka, większość deweloperów first party dla Sony wypatruje już pojawienia się nowej generacji konsoli, a czegoś więcej na jej temat możemy dowiedzieć się podczas marcowych targów GDC.

Zdjęcie: Flickr/Fey Ilyas

podobne treści