designnews

Designerski system audio

Pod koniec kwietnia Panasonic wprowadzi na rynek polski smukły, designerski system audio SC-HC40. 

Wysoka jakość dźwięków i eleganckie wzornictwo to jedno, ale SC-HC40 oferuje także bezprzewodową łączność z iPhonem. Dzięki niej będzie można odtwarzać muzykę wprost z telefonu, a także rozmawiać bez konieczności dokowania go w stacji.

#!#photo2#!#

Według informacji od Panasonica:

Panasonic SC-HC40 posiada funkcjonalność stacji dokującej dla odtwarzacza iPod. Komfort współpracy z telefonami iPhone zapewnia zastosowanie modułu Bluetooth. Dzięki temu rozwiązaniu użytkownicy zyskują możliwość bezprzewodowego połączenia urządzeń, a co za tym idzie odtwarzania muzyki bez koniczności dokowania go w HC40. Łączność z zestawem przez Bluetooth eliminuje również konieczność zdejmowania iPhone z zestawu przy prowadzeniu rozmów telefonicznych. Jeśli jednak urządzenie jest na stacji dokującej w momencie otrzymania połączenia przychodzącego, SC-HC40 przełącza muzykę na dźwięk dzwonka telefonu, umożliwiając odebranie połączenia poprzez naciśnięcie dedykowanego przycisku na pilocie zdalnego sterowania. Od tego momentu rozmowa prowadzona jest za pośrednictwem głośników i zintegrowanego z urządzeniem mikrofonu. Zakończenie rozmowy, podobnie jak jej rozpoczęcie, możliwe jest poprzez wybór odpowiedniego przycisku na pilocie. 

Zastosowanie modułu Bluetooth ułatwia również odtwarzanie muzyki, z większości kompatybilnych z modułem telefonów komórkowych* oraz komputerów osobistych*. Przykładowo, w przypadku telefonów iPhone, zapewnia to możliwość łatwego wyboru utworów, przeglądania witryn internetowych podczas słuchania muzyki czy oglądania na ekranie telefonu plików wideo przy akompaniamencie dźwięków najwyższej jakości.

* Wymaga zgodności z A2DP (Advanced Audio Distribution Profile) Za jakość doznań audio w systemie Panasonic SC-HC40 odpowiada zestaw głośników o całkowitej mocy 40W. Zastosowane tu dwa głośniki wyposażono w szereg zaawansowanych rozwiązań, które wynoszą jakość dźwięku na poziom niedostępny do tej pory w kompaktowych systemach audio. * Membrany głośników wykonane zostały z ulepszonego materiału bambusowego o niskiej gramaturze (0,35g/cm2), który pozwolił na zwiększenie ich sztywności i szybkości reakcji oraz na minimalizację zakłóceń akustycznych. * Ważnym usprawnieniem w emisji dźwięków jest również zastosowanie nowej konstrukcji gumowych krawędzi głośników. Mocowanie membran w specjalnych szczelinach w gumie zapewnia optymalne, symetryczne ich zamocowanie. Odpowiada to za linearny ruch głośników oraz bardziej dokładną reprodukcję tonową. * Podwójne radiatory pasywne, które umieszczono z tyłu i z przodu głośników, eliminują wibracje powstające w ich wnętrzu. W połączeniu z nową konstrukcją gumowych krawędzi głośników, rozwiązanie to pozwala na dostarczenie mocnych i czystych dźwięków basowych bez zakłóceń. * Dalsze usprawnienie emisji tonów umożliwiła nowa konstrukcja głośników, w której zastosowano dodatkowy magnes neodymowy, zwiększoną powierzchnię strumienia magnetycznego, jak i dodatkowy pierścień miedziowy. Zapewnia to większą precyzję ruchu membrany głośnika oraz redukcję zakłóceń, szczególnie w zakresie niskich częstotliwości (50% redukcji zakłóceń przy 100Hz).

[Panasonic]

podobne treści