news

Dell zaprezentował nową hybrydę – XPS Duo 12

Berlińskie targi IFA upływają nam na razie pod znakiem najprzeróżniejszych hybryd ze stajni topowych producentów. Po solidnej garści sprzętu od Samsunga i Sony przyszedł czas na zaprezentowanie efektów prac amerykańskiego Della. Oto bazujący na Windowsie 8 Pro, XPS Duo 12.

Urządzenie wykorzystuje bardzo ciekawy, choć nie do końca innowacyjny mechanizm podtrzymywania i regulowania kąta nachylenia wyświetlacza, umożliwiający – jak na hybrydę przystało – pełne odłączenie ekranu od reszty urządzenia (czyli ramki i fizycznej, pełnowymiarowej klawiatury). Nie wiem czy macie podobne odczucia, ale walory estetyczne stoją w tym wypadku raczej po stronie klasycznego złącza dokującego.

Nazywany przez producenta hybrydą ultrabooka i tabletu, Dell XPS Duo 12 dysponuje wzmocnionym, pokrytym słynnym szkłem Gorilla Glass, 12,5-calowym ekranem LCD o rozdzielczości 1920 na 1080 pikseli, a w jego wyposażeniu znajdziemy ponadto m.in. niezwykle wydajny procesor trzeciej generacji Core Intela (w najdroższej wersji może to być nawet Core i7), 4 lub 8GB RAM-u oraz 128 albo 256GB dysk SSD (jeśli chodzi o pamięć i RAM – niestety nie mamy stuprocentowej pewności). Całość zamknięto w bardzo solidnej, ledwie 20-milimetrowej obudowie z włókna szklanego i aluminium.

Póki co nieznana jest ani cena, ani konkretna data premiery hybrydy Dell XPS Duo 12. Jej rynkowego debiutu możemy chyba spodziewać się w okolicach październikowego tsunami urządzeń z najnowszym Windowsem 8 na pokładzie. Oto skromna galeria zdjęć ukazujących laptop/tablet w pełnej krasie.

[Gizmodo US]

podobne treści