newssprzęt

Dell 6430u – biznesowy ultrabook z procesorem Ivy Bridge

Kolejny ultrabook z Ivy Bridge na pokładzie? Czemu nie. Dell zamierza w bliżej nieokreślonej (acz zapewne niedalekiej) przyszłości wypuścić na rynek zorientowany na klientów biznesowych Ultrabook 6430u.

Zamknięte w aluminiowej obudowie, ważące 1,74kg i grube na 20,9mm urządzenie dysponuje wyświetlającym obraz w rozdzielczości 1366×768, 14-calowym monitorem oraz – zależnie od konfiguracji – chipem Ivy Bridge Core i3, i5 lub i7. Ponadto Dell 6430u wyposażono w wyjmowaną baterię, czytniki: odcisków palców i kart chipowych oraz zapewniającą bezpieczeństwo technologię Intel vPro. A co pod maską? Choć nieznana jest na razie pełna specyfikacja urządzenia, w bebechach Ultrabooka 6430u znajdziemy na pewno między innymi 8GB RAM-u i nawet do 250GB pamięci SSD. Godnie.

Póki co nie wiadomo kiedy, gdzie i za ile będzie można kupić Della 6430u. Więcej na ten temat powinniśmy dowiedzieć się w ciągu kilku najbliższych tygodni, kiedy to też zapewne poznamy przy okazji jego dokładniejsze wyposażenie. Poczekamy.

[slashgear, engadget]

podobne treści