internetwynalazki

Defense Distributed otrzymało pozwolenie na produkcję broni drukowanej w 3D

Pamiętacie jeszcze Defense Distributed? Tak, to właśnie ludzie, którzy wpadli na pomysł, by za pomocą drukarek 3D drukować broń. Do tej pory zajmowali się co prawda drukowaniem magazynków i niektórych części broni, ale będą mogli poszaleć – grupa otrzymała oficjalne pozwolenie na produkcję broni.

Federalna licencja, którą pochwalił się na Facebooku lider Defense Distributed Cody Wilson, pozwala im na produkcję i sprzedaż niektórych typów broni (federalna licencja typ 7). Co prawda grupa nie zamierza sprzedawać niczego do czasu ich licencja nie zostanie rozszerzona na więcej rodzajów broni, ale już teraz mogą legalnie produkować broń palną, sprzedawać ją i transportować.

Zupełnie inną sprawą jest udostępnianie plików z gotowymi do wydrukowania schematami broni – to nadal jest kwestia dyskusyjna. Niedawno MakerBot usunął ze swojej bazy danych wszystkie pliki, dzięki którym można było wydrukować elementy broni. W odpowiedzi na to Defense Distributed planuje uruchomienie ogólnodostępnej wyszukiwarki plików ze schematami broni.

Ostatecznym celem Defense Distributed jest oczywiście doprowadzenie do sytuacji, w której każdy mógłby w domu wydrukować sobie broń. Wraz z uzyskaniem licencji grupa posunęła się o kolejny krok na przód.

podobne treści