newssmartfony

Debiut smartfona OnePlus One ponownie opóźniony

Zła wiadomość dla wszystkich potencjalnych posiadaczy smartfona OnePlus One. Twórcy potężnej i zaskakująco taniej słuchawki poinformowali, że znów będą musieli dokonać przesunięcia daty wysyłki obiecanych egzemplarzy gadżetu. Wszystko przez wymaganą aktualizację zabezpieczeń ich bazowego oprogramowania.

Oczekujący na przybycie paczki ze smartfonem otrzymali od producentów maila z wyjaśnieniem, że pierwsze, komercyjne warianty słuchawki dotrą do nich zakończeniu przeprowadzanej na ostatnią chwilę update’u ważnej części zabezpieczeń jego bazowego OS-u. Jeden z członków zespołu odpowiedzialnego za prace nad CyanogenMOD-em ujawnił za pośrednictwem Reddita, że nim smartfon faktycznie trafi do odbiorców musi otrzymać aktualizacj, która wyposaży go w środki ochrony przed możliwymi atakami wykorzystującymi OpenSSL-ową lukę Heartbleed.

Oczywistym jest, że kolejna obsuwa stanowi dość rozczarowującą wiadomość z utęsknieniem wyczekujących na rzeczywistą premierę słuchawki, która ma szanse stać się prawdziwym przebojem tegorocznych zmagań na rynku urządzeń mobilnych. Tak czy siak, nie zmienia to faktu, że ewentualną gorycz zdecydowanie osładza fakt, iż opóźnienia wynikają wyłącznie z dbałości twórców o bezpieczeństwo potencjalnych użytkowników smartfona. Miejmy nadzieję, że nie jest to żadna przykrywka dla o wiele mniej akceptowalnych na tym etapie problemów z produkcją bądź działaniem urządzenia. A te zdarzały się przecież o wiele bardziej doświadczonym rywalom.

Jego twórcy na razie nie podzielili się przewidywaną datą wysłania obiecanych egzemplarzy OnePlus One. Patchowanie nie powinno jednak zająć im całych wieków. Czekamy na dalsze informacje w tej sprawie.

Źródło: Android Central

podobne treści