newssmartfonyWiadomość główna

Debiut Samsunga Galaxy Fold opóźniony

Już za trzy dni do sklepów trafić miał Samsung Galaxy Fold. Miał, ale nie trafi. Koreańska firma wstrzymała jego debiut po tym jak przedpremierowi recenzenci urządzenia zaczęli zgłaszać problemy ze składanym ekranem.

Samsung najwyraźniej rzeczywiście wyciągnął wnioski z afery wokół akumulatorów Galaxy Note 7 i w przypadku premiery swojego pierwszego składanego smartphone’a woli dmuchać na zimne – rynkowa premiera Galaxy Fold została przesunięta na bliżej niesprecyzowaną przyszłość. Jak podaje firma, chce ona „dokładniej przeanalizować otrzymane od recenzentów informacje zwrotne i przeprowadzić więcej wewnętrznych testów”.

Powodem tego niespodziewanego ruchu ze strony koreańskiego giganta jest to, że niektórzy recenzenci zaczęli zgłaszać poważne problemy ze składanym ekranem, który w ekstremalnych przypadkach miał psuć się już po kilku dniach eksploatacji.

Co prawda urządzenie, które wyceniono na prawie 2 tysiące dolarów nie ma prawa stać się światowym hitem sprzedaży, ale Samsung, wprowadzając na rynek jako pierwsza firma na świecie, smartphone ze składanym ekranem, udowodniłby, że jest jednym z liderów na rynku jeśli chodzi o innowacje technologiczne. Powszechne problemy z najważniejszym elementem Galaxy Fold udowodniłyby jednak coś wprost przeciwnego.

W wydanym przez siebie oświadczeniu Samsung stwierdził, że felerne urządzenia noszą ślady uderzeń oraz substancji, które mogły uszkodzić składane ekrany, ale biorąc pod uwagę przytoczone wyżej kwestie, firma nic innego powiedzieć nie mogła. Pozostaje nam czekać na rozwój wydarzeń i na odpowiedź ze strony Huawei, najpoważniejszego na razie konkurenta Samsunga pracującego nad własnymi składanymi urządzeniami.

podobne treści