film

DC z kolejnym filmem. Warner Bros zapowiada Ligę Sprawiedliwych!

Warner Bros. właśnie rozpoczął komiksowy szturm na Hollywood. W ciągu najbliższych lat przyjdzie nam zobaczyć co najmniej dwa filmy oparte na postaciach stworzonych przez DC Comics, a wśród nich będzie wcześniej już zapowiedziany Batman vs. Superman oraz film o Lidze Sprawiedliwych.

Studio zapowiedziało bowiem, że film Justice League jest jak najbardziej w trakcie tworzenia, a reżyserem niezatytułowanego jeszcze filmu będzie Zack Snyder, twórca Człowieka ze stali i jego sequela, nad którym produkcja rozpocznie się w przyszłym miesiącu. Scenariusz trzeciej produkcji o jednym z najbardziej znanych superbohaterów jest aktualnie tworzony.

Justice League nie ma jeszcze ustalonej daty premiery, a Batman vs. Superman pojawi się w kinach 6 maja 2016 roku. Podobnie jak disneyowscy The Avengers zrzeszający najpopularniejszych herosów w walce o ziemię, tak samo Liga Sprawiedliwych od DC Universe łączy największych bohaterów tej wytwórni. Podporą tej drużyny są Superman, Batman i Wonder Woman. Wszystkie z tych postaci zobaczymy w mającym pojawić się za dwa lata filmie Batman vs. Superman, w którym rola obcego z Kryptonu przypadnie ponownie Henry’emu Cavillowi, a Batmana zagra Ben Affleck, który aktualnie zajmuje się promocją swojego najnowszego thrillera. Wonder Woman zostanie odegrana przez Gal Gadot, gwiazdę serii Szybcy i wściekli.

Borys Kit, dziennikarz The Hollywood Reporter napisał również, co ma już być potwierdzone, że film Justice League będzie kręcony zaraz po tym, jak zakończone zostaną prace nad Batman vs. Superman:

 

Tak, Zack Snyder będzie reżyserem Justice League. Tak, będą kręcone jeden za drugim. Prawdopodobna data premiery: 2017. Prawdopodobne ogłoszenie: Comic Con.

Tak więc wygląda na to, że już wkrótce Marvel może mieć prawdziwą konkurencję, jeśli chodzi o filmy o superbohaterach. Co więcej, Greg Silverman, dyrektor działu produkcji międzynarodowej Warner Bros. powiedział także, że Batman vs. Superman będzie prequelem Justice League, który poszerzy uniwersum stworzone przez DC. Czy miałoby to sugerować, że już wkrótce dowiemy się także, że film o Wonder Woman, o którym plotkowano od dłuższego czasu, zostanie jednak stworzony? Z pewnością Gal Gadot ucieszyłaby się na własną produkcję, a Wy? Uważacie, że DC ma szansę zagrozić Marvelowi w filmowej wojnie?

podobne treści