film

DC Comics nie zwalnia tempa. Constantine trafi na mały ekran

Po informacjach, że powstanie serial Gotham, teraz również John Constantine trafi do telewizji. Adaptacja komiksu trafi do NBC, a scenariusz do pilota dostarczą David S. Goyer (Batman – Początek, Człowiek ze stali) we współpracy z Danielem Cerone (Mentalista).

Postać Johna Constantine’a pierwszy raz pojawiła się w sadze o potworze z bagien w 1985 roku. Stworzona przez Alana Moore’a, Steve’a Bissette’a oraz Johna Totlebena postać jest głównym bohaterem komiksów Hellblazer i Constantine. John Constantine to detektyw zajmujący się egzorcyzmami, łapaniem demonów, zdejmowaniu klątw i innymi nadnaturalnymi zjawiskami,  mieszkający w Londynie. Znany jest ze swojego cynizmu oraz palenia jednego papierosa za drugim. Postać została przeniesiona na duży ekran w 2005 roku w filmie Constantine, gdzie głównego bohatera zagrał Keanu Reeves. Komiks otrzymał wiele wyróżnień, w tym trzecie miejsce w liście Empire Magazine dla najlepszych postaci komiksowych wszech czasów. Dwukrotnie otrzymał też nagrodę Eagle dla najlepszej postaci drugoplanowej w roku 1986 i 1987.

Mroczny bohater pojawił się na komputerach w 2005 roku w grze THQ pod tytułem Constantine. Postać Johna Constantine’e będzie jedną z głównych ról w nadchodzącym filmie Guillermo del Toro, Justice League Dark, nad którego scenariuszem trwają aktualnie prace.

Zdjęcie: Wikipedia

podobne treści