gadżetynewsWiadomość główna

Daydream View, czyli nowe gogle VR Google

Podczas ostatniej konferencji I/O, Google zapowiedziało Daydream VR, otwartą platformę wirtualnej rzeczywistości zintegrowaną z Androidem. Teraz Mauntain View zaprezentowało Daydream View – pierwsze gogle, które mają z niej korzystać.

Wiele firm może pochwalić się znaczącym wkładem w rozwój technologii wirtualnej rzeczywistości, ale to Google, wraz ze swoimi kartonowymi Google Cardboard znacząco przyczyniło się do jej popularyzacji. Zapowiedziana w maju tego roku platforma Daydream VR, przez integrację z Androidem 7.0 Nougat, zmierza w tym samym kierunku. Choć nad własnymi rozwiązaniami korzystającymi z tej platformy pracują też inni producenci, Google postanowiło jako pierwsze zaprezentować rozwiązanie z niej korzystające. Są nimi gogle Daydream View, których możliwości będą raczej niewielkie, w porównaniu do innych zestawów VR, ale będą miały inne zalety.

Mają być nimi przede wszystkim wygoda w użytkowaniu oraz niska cena. Wygodę ma zapewnić waga „niższa niż produkty konkurencji” oraz tkanina, którą pokryty jest plastik urządzenia. Relatywnie niską cenę Daydream View (79 dolarów) osiągnięto głównie dzięki temu, że gogle te są właściwie adapterem dla telefonu wspierającego Daydream VR. Na razie są to jedynie smartphone’y Pixel, ale z czasem się to zmieni.

Od Google Cardboard, oczywiście poza materiałem z jakiego zostały wykonane, gogle Daydream View różnią się także zastosowaniem pilota, którego pozycja w przestrzeni jest śledzona przez oprogramowanie Daydream VR. Dzięki wyposażonemu w kilka przycisków urządzeniu użytkownik będzie mógł wchodzić w interakcje w wirtualnym świecie.

Google pochwaliło się też, że za pomocą platformy Daydream VR już teraz treści dostarcza „ponad 50 partnerów”. Pomijając oczywiście serwisy należące do Google, takie jak YouTube, StreetView, czy Mapy, będzie to między innymi Netflix oraz Hulu.

Google zadebiutować mają w listopadzie, na razie nie wiadomo jednak, kiedy trafią do Europy.

podobne treści