newssprzęttablety

Daum: w 2015 roku premiera pierwszego, składanego tabletu Samsunga

Koreański gigant zdaje się mieć własny pomysł na to, jak powinien wyglądać prawdziwie uniwersalny miks dwóch teoretycznie różnych urządzeń. Pochodzące z tego samego kraju media donoszą, że już w przyszłym roku na rynku może ukazać się pierwszy, hybrydowy tablet Samsunga ze składanym, elastycznym ekranem OLED.

Mimo, że idea ta może pozornie sprawiać wrażenie odrobinę futurystycznej, warto pamiętać, że o zamiarach firmy dotyczących rozpoczęcia prac nad gadżetem tego typu usłyszeliśmy już w 2012 roku, kiedy to w mediach pojawiły się dokumenty sugerjący, że koreański gigant złożył wniosek o przyznanie patentu obejmującego opis dość dziwacznego, składanego ekranu smartfona umożliwiającego płynne przekształcanie urządzenia w pełnowymiarowy tablet. Wówczas wydawało się, że proces pozyskiwania wiedzy i technologii wymaganej do skonstruowania rynkowego wariantu urządzenia o takich właściwościach będzie czasochłonny i może potrwać nawet do 2016 roku. Dziś okazuje się, że szacunki te mogą okazać się aż nazbyt pesymistyczne.

Tak przynajmniej wynika z treści artykułu zamieszczonego na łamach południowokoreańskiego portalu Daum.net, który poinformował, że inżynierowie azjatyckiego giganta są coraz bliżej zakończenia prac nad w pełni funkcjonalną wersją tabletu i wyprodukowali już kilka jego prototypowych egzemplarzy. Jeśli wszystko potoczy zgodnie z życzeniami giganta – ostateczny, rynkowy wariant urządzenia może ukazać się na rynku już w 2015 roku. Co dość istotne informacje serwisu dość zgrabnie zgrywają się z plotkami krążącymi w sieci już przy okazji tegorocznych targów MWC w Barcelonie. Zgodnie z nimi Samsung zorganizował w trakcie specjalny, zamknięty pokaz tajemniczego urządzenia z giętkim ekranem. Według Koreańczyków, był nim właśnie ów 8 bądź 9-calowy tablet.

Tak czy inaczej, nawet jeżeli prace nad gadżetem okażą się na tyle żwawe, iż rzeczywiście zostanie zostanie ono pokazane światu już za kilkanaście miesięcy, wydaje się, że początkowo zostanie ono wprowadzone wyłącznie na garści wybranych, niszowych rynków. Zbadanie faktycznej opinii konsumenckiej na mniejszej grupie przed ewentualną, globalną premierą takiego urządzenia będzie jeszcze ważniejsze niż w wypadku standardowych sprzętów mobilnych. Jakby nie było, nagłe skoki na głęboką wodę z regułą kończą się jednak utonięciami.

Co do samego zamysłu, giętki składak – choć nietypowy – zdaje się jawić jako całkiem ciekawa, postępowa alternatywą dla wszystkich przymierzających się do zakupu zarówno smartfona, jak i tabletu. Tak skonstruowane urządzenie (o ile funkcjonalne) powinno chyba przyjąć się nieco lepiej niż wynalazki w rodzaju składanego tabletu Microsoftu, Couriera, czy rozmaitych tworów tajwańskiego Asusa. No, ale pożyjemy, zobaczymy. Ciekawe co z tego wszystkiego wyniknie.

Źródło: Android Central

podobne treści