newsprogramy

Darmowa nawigacja w iPhonie 5?

Z wymagań stawianych kandydatom do pracy „przy opracowaniu nowych produktów Apple” można wysnuć ciekawe wnioski. Jak widać, kampus w Cupertino oczekuje z wytęsknieniem osób, które dysponują:

* pogłębioną znajomością geometrii obliczeniowej lub teorii grafów
* doświadczeniem w przygotowaniu serwerów pracujących na Linuksie
* doświadczeniem w pisaniu oprogramowania związanego z nawigacją

Czyżby Apple niepokoił się, że Android zyska przewagę nad iOS-em dzięki darmowej nawigacji wspartej innymi usługami Google? Wszystko na to wskazuje. Jednak gdyby Apple zaoferował nawigację, opierając się po prostu na Mapach Google, byłoby to mało prestiżowe. Wystarczająco długo ikona w menu głównym iPhone’a prowadzi do usługi Google.

Aby nie przestać się liczyć na rynku platform mobilnych, Apple powinien opracować własną nawigację, a nawet mapy. Ogłoszenie o poszukiwaniu kandydatków do pracy świadczy o tym, że przygotowania już się rozpoczęły. Pamiętajmy, że firma Jobsa w tym roku kupiła firmę Poly9, która zajmuje się tworzeniem interaktywnego oprogramowania 3D do przeglądarek internetowych, zaś w 2009 roku przejęła zajmującą się tworzeniem map firmę Placebase. Posiada już know-how potrzebny do stworzenia odpowiedników Google Earth i Maps.

Nawigacja w Piątce przekonałaby wielu użytkowników starszych modeli iPhone’a do zakupu nowego smartfona. Tych, których nie przekonała retina display i inne bajery Czwórki.  [Apple, Apple Insider, TUAW]

podobne treści