news

Czym tak naprawdę jest Microsoft Kinect?

Wiemy już jak wygląda oraz to, że pozwala na bezdotykowe sterowanie Xboxem 360. Teraz dowiecie się między innymi, że umożliwia prowadzenie wideokonferencji oraz, że będzie dostępny na początku z aż 15 nowymi grami.

K jak Kamera dla Xboxa

Kinect jest wielofunkcyjnym akcesorium do Xboxa. Nie tylko nowym sposobem kontrolowania swojego ludzika w grach, lecz również na bycie zauważonym (dosłownie!) przez swoją konsolę.

Na początku był Projekt Natal

Chyba już wszyscy o nim słyszeli. Przez ostatni rok właśnie w ten sposób był nazywany Microsoft Kinect. Sam wolałbym zostać przy „Natalu”, ale co tam, trzeba będzie się przyzwyczaić.

Podczerwień

Kinect jest o wiele sprytniejszy od zwykłej kamerki internetowej. Wysyłane przed siebie wiązki podczerwieni pozwolą kamerze wyśledzić każdy ruch osoby znajdującej się w jej zasięgu. One, w połączeniu z technologią zastosowaną w 360, pozwolą na namierzenie w czasie rzeczywistym 48 punktów, z których składa się użytkownik Xboxa. Kinect bez problemu zobaczy dwóch graczy jednocześnie.

Wideorozmowy

Kinect został również wyposażony w mikrofon oraz już wcześniej wspomnianą kamerkę, która namierzy nie tylko rozmówcę, ale i rozpozna jego twarz, po czym automatycznie zaloguje go do systemu.

Uruchom aplikację gestem

Po wpięciu Kinecta do Xboxa zobaczymy inne menu niż to, które oglądaliśmy do tej pory. Umożliwi ono uruchomienie danej aplikacji komendą głosową lub ruchem ręki.

„Videokinect” jak Skype

Nowa-stara usługa umożliwi prowadzenie rozmów ze znajomymi zalogowanymi do Xbox Live, Windows Live Messenger orazi wspólne oglądanie filmów.

Kinect w sklepach

Światowa premiera zapowiedziana została na 4 listopada. Lśniący jak psu… to znaczy PS3, Kinect, ma kosztować 150 dolarów.

15 tytułów na dobry początek

What Is Xbox 360 Kinect?

oraz sześć w zestawie z Kinectem

What Is Xbox 360 Kinect?
O tych słyszeliśmy:
• Kinectimals— taki „Nintendogs”, tylko że w HD
• Kinect Sports— odpowiedź Microsoftu na Wii Sports (a w nim między innymi: kręgle, ping pong, boks oraz siatkówka).
• Kinect Joy Ride— wyścigi samochodowe
• Kinect Adventures!— zestaw dwudziestu gier zręcznościowych (tak, jakby inne współpracujące z Kinectem nimi nie były…)

Do tego przystawki

• Your Shape Fitness Evolved— fitness w domu od Ubsisoftu
• Dance Central— znacie Dance Dance Revolution? Dance Central ma działać na podobnych zasadach, jednocześnie być bardziej obciachowy, dziewczynom się spodoba
• Star Wars: niewiele wiemy, poza tym, że będzie można (przy użyciu Mocy) ciskać przeciwnikami o ściany oraz używać miecza świetlnego (nie wcześniej niż za pół roku)

Podsumowanie

Kinect jest pierwszy. Microsoftowi udało się wypuścić przed Nintendo (Wii Remote się nie liczy, to zupełnie inna para kaloszy) oraz Sony bezdotykowy kontroler, który jednocześnie pozwala na wspólne granie dwóm osom naraz, rozmowy (również wideo), rejestrowanie obrazu oraz kontrolowanie Xboxa (a z czasem zapewne innych domowych urządzeń) za pomocą głosu lub ruchu.

Kinect wygląda jak ostatni krok Microsoftu przed wypuszczeniem Xboxa 720. [Mark Wilson/giz]

podobne treści

 • urban007lol

  fakt Natal lepiej pasowało :)

 • Anonim

  po obejrzeniu keynote, przeraża mnie ten lag kinecta.. raczej to move będzie tą bardziej precyzyjną zabawką.

 • zapisy

  fajnie by bylo gdyby bardziej powazne gry z tym dzialaly, a nie tylko arkadowki z dziecinna grafika…

 • cytrynowypotwor

  tak czy siak, Wii było pierwsze i nadal (nawet po wypuszczeniu Kinekta) będzie najlepsze :3

 • filipekm

  http://wideowtopa.pl/film/2727/wpadka-z-xbox-kinect

  Kinect jest poprostu niebezpieczny