news

Czym jest BlackBerry 6?

RIM rozpoczął sprzedaż swojego nowego smartphone’u BlackBerry Torch, a wraz z nim nowego, w znacznym stopniu ulepszonego systemu operacyjnego BlackBerry 6. Zobaczcie, co w nim siedzi i czym się różni od poprzednich wersji.

System operacyjny

BlackBerry 6 wprowadza więcej zmian niż jego poprzednie części – BlackBerry 5 był „tylko” odrobinę szybszy od jego poprzedniej wersji, a pozostałe zmiany były w nom głównie kosmetyczne.

Pierwszym telefonem sprzedawanym z nowym systemem będzie BlackBerry Torch. Oprócz niego również właściciele BlackBerry Bold 9700, BlackBerry Bold 9650 oraz BlackBerry Pearl 3G będą mogli się cieszyć z posiadania smartphone’u z najnowszym oesem firmy RIM. Użytkownicy modeli Storm oraz Storm 2 będą musieli obejść się smakiem.

Interfejs

Przez ostatnich kilka miesięcy RIM serwował nam filmiki przedstawiające działanie oraz wygląd interfejsu w swoim najnowszym systemie operacyjnym.

Najciekawszą z jego nowych cech jest wielodotykowość. Oznacza to wreszcie koniec ciągłego wciskania przycisku Menu. By wysłać e-mail wystarczy kliknąć i przytrzymać e-mail i wcisnąć wyślij. Każda aplikacja ma własne Action Menu, które, gdy wywołane, pozwala nam wybrać najbardziej popularne zadania do wykonania.

Synchronizacja po Wi-Fi

Gdybym miał podać jedną z najlepszych cech nowego BlackBerry 6, to byłaby to możliwość synchronizowania mediów za pomocą sieci bezprzewodowej. Jedna z największych słabości telefonów firmy RIM została przemieniona nie do poznania. Można teraz za pomocą BlackBerry przejrzeć całą swoją bibliotekę w iTunes, tworzyć i edytować playlisty oraz ściągać muzykę, jeśli tylko telefon jest podłączony do tej samej sieci Wi-Fi co komputer.

#!#photo2#!#

Błyskawiczna przeglądarka

Kolejnym funkcją, z której będą zadowoleni wszyscy bez wyjątku posiadacze nowych smartphone’ów jest superszybka przeglądarka WebKit. Pobiła ona w ostatnich testach prędkości przeglądarki internetowe iOS4 oraz Androida 2.1, Froyo jednak nie dało się pobić. Oznacza to, że BlackBerry ma teraz jedną z najszybszych mobilnych przeglądarek na rynku. Dodatkowo wspiera ona substytut Flasha, czyli standard HTML5.

Integracja portali społecznościowych

RIM poszedł na rękę białym kołnierzykom lubiącym być na czasie z nowościami ze światów Facebooka oraz Twittera. Teraz BlackBerry jest bardziej „młodzieżowe” dzięki scaleniu w jedność obsługi kont Facebooka, Twittera oraz BlackBerry Messengera. Social Feed umieści nasz post na wszystkich portalach jednocześnie jeśli tylko zechcemy: 

Pozostałe funkcje i ulepszenia

Są wśród nich: uniwersalna wyszukiwarka, poprawiony odtwarzacz oraz dostosowywany do potrzeb użytkownika ekran główny. Teraz ikony mogą być sortowane według pięciu różnych kategorii: wszystkich, ulubionych, mediów, ściągniętych z sieci oraz najczęściej używanych. Nie są to może kamienie milowe, dzięki którym RIM ucieknie do przodu konkurentom, jednak wszystkie razem sprawią, że BlackBerry powiększy rzeszę swoich fanów.

Szkoda tylko, że mieszkańcy Arabii Saudyjskiej i Zjednoczonych Emiratów Arabskich nie będą mogli się do nich zaliczać. [Brian Barrett/giz]

podobne treści

  • Anonim

    Ojej ile się trzeba naruszać by to obsłużyć! Czy te wszystkie ruchy trzeba wykonać by dać systemowi BB6 czas na doładowanie?