news

Czy woda szkodzi zdrowiu?

Niekoniecznie, ale jeśli zawiera dużo cząsteczek deuteru, to może mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie. Jak się pozbyć deuteru z wody?

Deuter jest izotopem wodoru, posiada jeden neutron więcej od zwykłego wodoru. Deuter może tworzyć razem z tlenem wodę, lecz jest to już tak zwana ciężka woda. Cząsteczki ciężkiej wody znajdują się w każdym litrze lekkiej wody. Okazuje się, że nawet tak śladowe ilości wpływają negatywnie na nasze zdrowie.

Obecne metody destylacji ciężkiej wody od lekkiej są drogie i nieefektywne. Chińczycy opracowali nowy sposób oddzielania dwóch rodzajów wody przy pomocy platynowego katalizatora. Spadek ilości ciężkiej wody może nie powala na kolana, ponieważ z 150 cząstek na milion zostaje 125, lecz to już jest wystarczająca ilość, żeby negatywne działanie na nasz organizm ograniczyć.

Do czego to doszło, żebyśmy musieli się obawiać zwykłej wody?

podobne treści

 • qwertyuiop32

  Bujda moim zdaniem! Czytałem artykół w którym naukowcy rozwodzili się nad tlenem w powietrzu. „Okazało się, że jest trujący”. Ludzie latami żyją nieświadomi takich bzdur i co ciekawsze żyją dłużej i szczęśliwiej. Jak już się paranoicznie boimy wody i powietrza to co dalej ? Strach pomysleć !

 • pawlakpl21

  Moim zdaniem to jesteś nienauczony podstaw ortografii

 • nameless_1

  Jaki negatywny wpływ? Człowiek pije wodę od… hm ZAWSZE? I teraz się dowiadujemy że man szkodzi? Poza tym jakiś czas temu wpadłem na artykuł o facecie który badał wpływ ciężkiej wody na długość życia. Wyniki badań były tak obiecujące że sam zaczął pić ciężką wodę – szklankę na bodaj tydzień bo już nie pamiętam. A była to PEŁNA szklanka ciężkiej wody a nie 150 cząstek na milion

 • Anonim

  @nameless_1 > też gdzieś to widziałem ten artykuł. Z tego co pamiętam to pił łyżeczkę dziennie. :) Aż z ciekawości poszukam jak mu idzie życie :)

 • Anonim

  Hmm ostatnia informacja z 2009 :P mam nadzieje, że jeszcze żyje :P

  http://www.thenewspointer.info/thenewspointer/?tag=mikhail-shchepinov

 • dbo0