news

Czy w replice Arki Noego powinny być dinozaury?

Czy w czasach, w których spisywano Stary Testament, żyły dinozaury? Przedstawiciel firmy Answers in Genesis, która buduje religijny park rozrywki w Kentucky, uważa, że owszem:

Zapytany o dinozaury na Arce, najpierw powiedział „Stanowisko Answers in Genesis jest znane”, a potem dodał do mikrofonu: „Będziemy mieć reprezentatywne gatunki zwierząt, w tym dinozaury”.

Ark Encounter to religijna odpowiedź na disnejowskie parki rozrywki. Szkoda tylko, że pomysłodawcy (którzy wybudowali już w Kentucky Muzeum Kreacjonizmu) nie sprawdzili, ile milionów lat temu żyły dinozaury i ile tysięcy lat temu Noe miał zbudować swój statek z przedstawicielami każdego gatunku.

Zresztą nieważne, dinozaury są super, więc nie kłóćmy się o takie szczegóły, jak daty. I tak pozostaje pytanie – skąd Answers in Genesis wezmą parkę tyranozaurów? [Think Progress]

podobne treści

 • serpher

  Arka Nowego? A Starego już nie było? :P

 • maskr

  ‚Szkoda tylko, że pomysłodawcy (…) nie sprawdzili, ile milionów lat temu żyły dinozaury i ile tysięcy lat temu Noe miał zbudować swój statek z przedstawicielami każdego gatunku.’

  Nie popieram kreacjonalizmu, ale nie też wiary w ‚naukowców’ dla których milion w tą czy w tą nie stanowi różnicy.

  Metoda radiowęglowa C14 i inne podobne metody mają wiele wad. Obiektywne mierzenie wieku przedmiotów wielokrotnie daje nią błędne dane, szczególnie w przypadku wieku przedmiotów poniżej miliona lat. Na jakiej podstawie więc naukowcy twierdzą, że wiek przedmiotów powyżej miliona lat (których nie można zweryfikować) jest dokładny? Badano wiek kopalni mającej 200 lat i wyszły miliony. Na jakiej podtwawie? Feler, bubel – zależy od pewnych warunków, które często są różne niż ‚naukowcy zakładają’.

  To wielka bzdura, tak samo jak warstwy ziemi, które rzekomo mają oznaczać kolejne ery. To mit który nie jest korygowany. Prosty dowód – między warstwami gleby znajdowano i znajduje się drzewa wywrócone do góry korzeniami. Gdyby była tak wielka różnica wieku warstw (miliony lat) to drzewa nie mogły by przechodzić między nimi. Wystarczy myśleć.

  Wiele z tych niby wyginiętych dinozaurów żyje dzisiaj. Było wiele takich odkryć – dla naukowców stanowią wyjątek i zamiast zrewidować poglądy tłuką do głów bezmyślnej masy ludzi która idzie po najmniejszej linii oporu i przyjmuje ‚fakty’ bezkrytycznie i bez zastanowienia.