news

Czy twoja komórka też potrzebuje poduszki powietrznej?

Prezes Amazona Jeff Bezos wpadł na wspaniały pomysł i postanowił go opatentować. A gdyby tak na bokach telefonów zamontować maleńkie poduszki powietrzne, które w razie potrzeby uratowałyby telefon przed zderzeniem z brukiem?

Tak brzmi oficjalny opis technologii:

Metoda ochrony urządzeń przenośnych wykorzystująca poduszkę powietrzną umieszczoną na boku urządzenia, składająca się z systemu wykrywania spadania i nadchodzącego zderzenia z podłożem, zbliżania się do podłogi, oceniania, czy wynikające z upadku ryzyko uszkodzenia urządzenia przekracza odporność urządzenia na wstrząsy, a w razie uznania, że zderzenie będzie szkodliwe, obracania urządzenia tak, by pierwsza spadła część sprzętu chroniona poduszką powietrzną i wystrzelenie poduszki.

Połączenie akcelerometru, czujników zbliżeniowych i poduszek brzmi nieco skomplikowanie. Sądzicie, że naprawdę takie rozwiązanie znajdzie się w komórkach? Zważywszy, że wyświetlacze stają się coraz większe i cenniejsze, obwódki cieńsze, a obiektywy aparatów cyfrowych wpasowane w obudowę na płasko, pomysł wcale nie jest bezsensowny.

Niejedna gapa chętnie kupiłaby tak podrasowaną komórkę. [USPTO, Register, Engadget]

podobne treści

  • tomekw1992

    Nie lepiej pomyśleć o bardziej wytrzymałej obudowie? :P Gorilla Glass już jest a kiedyś widziałem folię, w którą włożono telefon i przeprowadzano na nim tortury (zrzucano na beton, holowano za samochodem itp.) – wyszedł bez jednej ryski. Poduszki powietrzne? WTF?

  • Artur Pietkiewicz

    Przyda się tylko w iPhone 4 i 4S :PP