news

Czy twoja babcia potrzebuje komputer z 20-calowym ekranem dotykowym za 3500 złotych?

Mam nadzieję, że nigdy nie dożyję czasów, w których moje dzieci lub wnuki będą chciały mi kupić idiotoodporny „komputer dla osób starszych” Telikina. Inna sprawa, że byłby w sam raz dla osoby pamiętającej drugą wojnę światową.

Komputer firmy Telikin jest reklamowany, jako posiadający „przyjazny seniorom” system działający na niczego sobie sprzęcie: 18-calowym pojemnościowym ekranie dotykowym, dwurdzeniowym procesorze 1,8GHz i 320 gigabajtowym dysku twardym. Uzupełniają go 1,3MPx kamerka do rozmawiania na wideoczacie z wnukami i łączność Wi-Fi.

Telikin wyposażył swój system w edytor tekstu, klienta poczty elektronicznej oraz kanał z wiadomościami ze świata i aktualną prognozą pogody. Co ciekawe, wśród aplikacji znalazł się także Power-Point. Producent sprzętu założył na system zabezpieczenia uniemożliwiające zainstalowanie jakiejkolwiek nieznanej aplikacji, tym samym zamykając do niego drogę trojanom. Każdy medal ma dwie strony jak to mawiają, co oznacza również niemożliwość wgrania naprawdę przydatnego naszej babci lub dziadkowi programu, na przykład nauki języka obcego. Coś za coś.

Zestaw z 18-calowym monitorem kosztuje 700 dolarów i jest gotowy do używania zaraz po wyjęciu go z pudełka. Za 20-calową wersję „Elite” z 500GB dyskiem i portem HDMI zapłacimy 1200 dolarów. [Telikin]

podobne treści

 • Homar

  Nie żebym się czepiał, ale design znów zgapiony od Apple

  http://www.everymac.com/monitors/apple/studio_cinema/specs/apple_cinema_display_20.html

 • teeeeen

  Nie żebym się czepiał ale widziałem ramki cyfrowe w stylistyce iPuda i tego cuda co podałeś w linku zanim ktokolwiek jeszcze o nich słyszał.

 • dawid.dubanosow

  ” Każdy medal ma dwa końce jak to mawiają,” – mawiają raczej każdy medal ma dwie strony ;> – kij może mieć dwa końce ;P

 • Homar

  @teeeeen
  Powiadasz, że w 99r. widziałeś ramki cyfrowe ?

 • teeeeen

  @Homar
  czytaj własne linki a znajdziesz inną datę niż 99r.

 • Homar

  @teeeeen
  Ten model powstał w 99r. więc pytam wprost kto od kogo zgapił.