newsWiadomość główna

Czy tak wyglądać będzie tańszy iPhone?

Tańsza wersja iPhone’a jest przedmiotem spekulacji już od dłuższego czasu. Pojawiły się nawet pierwsze zdjęcia rzekomej obudowy tego urządzenia.

Według firmy Tactus, która opublikowała zdjęcia na swoim blogu, sama plastikowa obudowa ma wymiary 9 na 120 na 62-65 milimetrów, czyli tańszy iPhone miałby być urządzeniem trochę szerszym i trochę wyższym od iPhone’a 4. Według krążących po Sieci plotek urządzenie będzie wyposażone w ekran o przekątnej 3,5 cala, chip A5 oraz kamerę 5 megapikseli a na sklepowe półki ma trafić w wielu wariantach kolorystycznych.

Czy na zdjęciach faktycznie znajduje się obudowa tańszego iPhone’a? Trudno powiedzieć. Taka obudowa na pewno wpisałaby się w linie produktów Apple, ale z drugiej strony Tactus produkuje ochronne etui do smartphone’ów i tabletów więc nie powinien mieć większych problemów ze stworzeniem czegoś na podstawie wcześniejszych doniesień. Po co? Chociażby po to by marka Tactus dobrze się wypozycjonowała.

To, że Apple pracuje nad nowym iPhonem jest pewne jak to, że jutro wstanie słońce. Czy eksperymentuje też z jego tańszą wersją? Tak duża liczba plotek musi mieć jakieś podstawy, prawda? Czy trafi on do sprzedaży – wielu komentatorów ta uważa. Ale to wcale nie musi być prawda.

podobne treści