news

Czy tak wygląda kontroler, z którym posiadacze Xboxów będą grać na PS3?

Czy ten pad coś wam przypomina?​ Umiejscowienie wszystkich przycisków, gałek i dżojstika, kształt obudowy i jeszcze ta zielonkawa otoczka dookoła nazwy pada – wszystko to każe nam myśleć, że trzymamy w rękach kontroler do Xboxa. Okazuje się, że nie tylko do niego.

Zdarza się, że posiadacze Plejek wolą grać na kumpla Xboxie własnym padem (na przykłąd w Tekkena 6), wtedy podpinają go przez wyprodukowaną w tym celu przejściówkę. Problem pojawia się, gdy to do nas wpada właściciel Iksa i nie wyobraża sobie gry na padzie niewyposażonym w dwa znajdujące się obok siebie dżojstiki.

Z myślą o tych właśnie graczach powstała hybryda sprzętu Sony i Microsoftu – kontroler XEOX firmy Speedlink. Jego cena jest jeszcze nie znana – poznamy ją w październiku, kiedy to pad trafi na rynek. Już teraz gracze zacierające ręce powinni przyszykować się na wydatek rzędu dwustu złotych.

Producent tego pada, firma Speedlink, zabezpieczyła się przez pozwem ze strony Sony i nie wykorzystała zastrzeżonych wzorów (niezła paranoja swoją drogą): trójkąta, krzyżyka, kółka i kwadratu. W jaki sposób będzie się bronić przed oskarżeniami Microsoftu, któremu nie spodoba się zerżnięcie wyglądu pada, tego już nie wiem. [PSU]

podobne treści

  • jacusgruby

    A to co pad do ps nie ma dwóch dzojstików ?

  • truufs

    ma, ale są inaczej umiejscowione i caly pad jest troche inny (mniejszy i imo mniej wygodny)