news

Czy stać cię na wynajęcie największej limuzyny świata?

Midnight Rider waży 23 tony, ma 21 metrów długości i został oficjalnie wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa jako najcięższa limuzyna na świecie. Na klientów czeka w garażu w Kalifornii Południowej. Ma pozwolenie na poruszanie się po amerykańskich drogach, na których zmieści się pojazd zawijający na 15 metrów podczas skrętu.

Wynajęcie (Pół)Nocnego Jeźdźca kosztuje tysiąc dolarów za godzinę, ale w cenie zawarto także koszt pracy pięciu pracowników – dwóch kierowców, barmana, kierownika oraz hostessy. W środku mamy do dyspozycji prawie 40 metrów kwadratowych na urządzanie imprezy.

Przyczepę zbudowano na ramie wykonanej ze stali nierdzewnej spawanej w taki sposób, w jaki produkuje się samoloty. Limuzyna ma 22 koła i silnik z Peterbilta 379 o mocy 435 koni mechanicznych. Na pokładzie znajdują się też dwa generatory prądu zasilające głośniki i oświetlenie, by impreza była naprawdę udana.

Coś mi mówi, że koszt wynajmu nie obejmuje ceny paliwa. [Automotto, Midnight Rider, World Records AcademyKsięga Rekordów Guinnessa]

podobne treści

 • kierowca.bcde

  Peterbilt 379 to nie silnik tylko nazwa całego ciągnika. Silnik w nim, to Caterpillar C-10, który nie ma 435 koni, tylko 350 (wg specyfikacji producenta).

 • zxzxzxzxz

  tylko że w naczepach w czasie jazdy nie wolno przebywać (przynajmiej takie przepisy są w Europie)

 • rebusisto

  wg. wikipedii http://en.wikipedia.org/wiki/Peterbilt_379 Peterbilt ma silnik Caterpillar C-15

 • dawid.dubanosow

  @zxzxzxzxz: w europie nie można mieć tak długiego pojazdu, ale to są stany, tam można :)

 • xitami

  W prawdziwej limuzynie jest opuszczana szyba między kierowcom a pasażerami, tu jakoś nie widzę – lipa.

 • Anonim

  ba moze miec nawet ciutek wiecej :
  http://www.soarr.com/inventory/specsheet/?ID=3410124