internetnews

Czy senatorowie uratują dzisiaj Internet w Polsce?

Donald Tusk po zmasowanych atakach ze strony internautów i skargach mediów oświadczył: „Zaproponowałem senatorom, by usunęli tę część ustawy”. Czy wybrańcy ludu posłuchają się dzisiaj wieczorem premiera czy swoich wyborców?

Użytkownicy internetu mają prawo wyrażać niepokój, że każda regulacja może ograniczyć wolność. Dlatego zaproponowałem senatorom, by Senat usunął z ustawy całą tę część, która ma regulować Internet – oświadczył wczoraj Sejmie premier Donald Tusk.

Senatorowie zgłosili dzisiaj ponad 20 poprawek do ustawy, której uchwalenie będzie skutkować między innymi koniecznością rejestrowania w rejestrze Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wszystkich stron, na których publikowane są filmy dowolnej treści i których właściciele zarabiają na nich (na przykład na reklamach).

Podczas wieczornego głosowania senatorowie zadecydują o losach ustawy, której nowelizacja może zatrzymać w miejscu Internet w Polsce. [Media2]

podobne treści

 • rozpacz31

  A jak im sie coś nie bedzie na mojej stronie podobać to krajowa rada radiofoni i telewizji zrobi z moją stroną to co z niepokornymi telewizjami – zamknie do kontroli.

 • czarnydom

  Jedyne (prawie) wolne media. Jeśli rząd położy swe tłuste łapy na intercie to ja ja się wyprowadzam. Nie o taką Polskę walczyli nasi przodkowie! Precz z babilonem!

 • ktoosiu

  Ogień na babilon (tj. pewien okrągły budynek na wiejskiej:D) i będzie chwilowy spokój

 • empathon
 • deff

  @empathon: Nie ma to jak brak umiejetnosci czytania ze zrozumieniem.
  To ze Tuskt nie jest juz za ustawą nie zmiania faktu ze senatorowie moga ja uchwalić.

 • Anonim

  Koniec końców nie uchwalili ale to tylko odroczenie wyroku – stwierdzili, że internet obejmie następna nowelizacja ustawy (pewnie po wyborach).