news

Czy przeżyłbyś wybuch bomby atomowej?

Czysto hipotetycznie – jak wyglądałoby twoje miasto po wybuchu bomby atomowej?

Would I Survive a Nuke” nakłada na mapę miast stopnie zniszczenia po wybuchu bomby atomowej. Wystarczy wybrać lokalizację i rodzaj bomby. Mamy do wyboru: Tsar Bomba (największa, zdetonowana do tej pory bomba atomowa), Castle Bravo (jeden z testów bomb termojądrowych), Minuteman i Peacekeeper (pociski balistyczne w służbie USA) i Fatman (bomba, która spadła na Nagasaki).

Na przykładzie Warszawy, w momencie uderzenia największej bomby, Car Bomba, w jednej chwili znika całe Śródmieście i wszystkie przylegające dzielnice. Dalsze dzielnice, Ursynów, Białołęka, Bielany i Wawer, są niszczone falę ciepła, która wywołuje poparzenia trzeciego stopnia. Mieszkańcy wszystkich okolicznych miejscowości, aż po Nowy Dwór Mazowiecki są narażeni na poparzenia drugiego i pierwszego stopnia.

Warto przypomnieć, że najmniejsza z tych bomb, Fatman, spowodowała straty w ludziach w liczbie ponad 70 tysięcy. I tylko dlatego, że została źle wycelowana, straty powinny być o wiele większe. [Would I Survive a Nuke, TNW]

podobne treści

 • mail

  dodac nalezy jeszcze opady radioaktywne

 • ziomek

  Wychodzi na to że przeżyję wszystko oprócz meteorytu który rozjebał dinozaury

 • gucio

  opad jest tym co dobija, i wbrew pozorom najwieciej osob ginie od opadu i fali uderzeniowej.

 • essse

  ja bym dodal jeszcze ze musze isc do pracy

 • ktoosiu

  mogli by jeszcze dodać car bombę z pełną siłą:D
  bo ruskie ograniczyli jej moc do „tylko” 50 MT bo się sami bali tego co się stanie:D