news

Czy przejście na Ciemną Stronę Mocy pomoże pandzie?

Mowa oczywiście o akcji „Godzina dla Ziemi” rozpropagowanej przez World Wildlife Fund, w której to logo znajduje się miłośnik bambusa. Zobaczcie, jak ostatnim razem WWF poprosiło o pomoc Dartha Vadera w nakłonieniu nic niewartych rebeliantów do wyłączenia na godzinę światła w dniu 27 marca.

Kto tym razem przyjdzie z pomocą? Wygląda na to, że wcale nie ma takiej potrzeby. Dr inż. Jerzy Składzień, szef Instytutu Inżynierii Lotniczej, Procesowej i Maszyn Energetycznych na Wydziale Mechaniczno-Energetycznym Politechniki Wrocławskiej powiedział w wywiadzie dla dziennika eMetro, co następuje:

Zużycie energii przez gospodarstwa domowe to zaledwie ok. 16-17 proc. całości zużycia energii w Polsce, a na samo oświetlenie naszych mieszkań przypada zaledwie jedna piąta tej cząstki. Nawet jeśli 20 proc. wszystkich Polaków wyłączyłoby 27 marca światło na jedną godzinę, to zużycie energii spadłoby zaledwie o ok. 0,7 proc. w tej jednej godzinie. Gdybyśmy porównali wtedy zużycie w ciągu całego 27 marca, prawie w ogóle byśmy nie zauważyli oszczędności. Ta akcja ma sens w wymiarze edukacyjnym, promującym oszczędzanie energii.

„Godzina dla Ziemi” odbywa się w każdą ostatnią sobotę marca, począwszy od 2007 roku. W tym roku wypada ona 26 marca o 20:30, czyli za 40 dni. Przyłączysz się? [WWF]

#!#ankieta#!#

podobne treści

  • ktoosiu

    Ta, tyle że elektrownie w ten czas nadal będą produkowały tą energie, więc nie maa żadnego wpływu na środowisko, no może poza tym, że będzie nieco ciemniej:)

  • linkos.at.krakow

    przy ponownym uruchomieniu tylu urządzeń pobierzemy jeszcze większą energie niż zwykle :D i przy okazji możemy coś uszkodzić :D