news

Czy nowy prezes RIM okaże się być cudotwórcą?

Mike Lazaridis i Jim Balsillie, prezesi kanadyjskiego producenta telefonów komórkowych Research In Motion, zostali zastąpieni Thorstenem Heinsen. Cały dramatyzm zmian zachodzących w firmie, której tylko największy optymista wróżyłby udany rok, widać na załączonym filmie.

Powinienem was uprzedzić, by przed odpaleniem tego kilkuminutowego nagrania wyposażyć się w miękką poduszkę i szklankę ciepłego mleka, bowiem w trakcie oglądania zamiast poczuć chęć kupienia nowego telefonu (BlackBerry rzecz jasna), zachce się wam spać:

Jestem taki podniecony” mówi, choć mimika temu przeczy. „Stanie się prezesem jest takie fantastyczne i fenomenalne” dodaje, a ja odnoszę wrażenie, że widzę faceta, który zaraz zacznie ziewać.

Heins nie zdradza szczegółów planu, dzięki któremu uda mu się nadać dryfującemu bez celu RIM kurs na sukces. Co wy byście zrobili na jego miejscu? Dodam tylko, że sojusz z Microsoftem zaklepała już Nokia. [RIM]

podobne treści

 • gumisv

  Ja na jego miejscu albo przeznaczyl wszystkie srodki na dopracowanie systemu, albo przesiadl sie na poprostu andka dodal kilka autorskich aplikaci biznesowych, a zaoszczedzone w ten sposob pieniadze przeznaczyl na kampanie reklamowa.

 • blackberryjedzie

  @gumis

  Genialne :)

  Masz rację – to najlepsza droga na uratowanie tej firmy. Ja dodam od siebie,
  że aby się dalej wyróżniali, 70% ich telefonów dalej powinno mieć klawiaturę ‚jeżynka’, ale wysuwaną.

 • rtyjuty

  jak by tak sprzedali (jak blendera) spolecznosci BeOS to ja bym sie ucieszyl

 • koldun

  BB zawsze wyróżniały się „wsparciem dla biznesu”. Tylko co to dziś oznacza? Ale android, iOS, win phone też mają możliwość połączenia z exchange, też mają „office” na pokładzie, czytniki pdf i wszystko to, co kiedyś było domeną BB.
  MS kupił skype i to raczej on dorzuci do office mega komunikacyjny kombajn (już powoli to robi).
  Nie wiem co dziś miałoby być przewagą urządzeń RIM, może ta wysuwana klawiatura, może obsługa 2 kart sim, tylko to wszystko obecnie konkurencja też może mieć, w lepszym designe i taniej.
  Pa pa RIM.