newstablety

Czy nowy Pixelbook zagrozi tabletom Microsoftu?

Do oczekiwanej premiery nowych smartphpone’ów z serii Pixel pozostał już tylko miesiąc, a o nich samych dowiedzieliśmy się już całkiem sporo. Ale raczej niewiele wiadomo o innych urządzeniach, które Google chce niebawem pokazać. Teraz jednak pojawiły się spekulacje, że Google chce powalczyć z tabletami z serii Surface.

Wszystko przez kilkusekundowe nagranie, które pojawiło się na łamach strony przeznaczonej do śledzenia błędów w projekcie Chromium. Choć nagranie to przedstawiało jedynie niewielki fragment ekranu i obudowy urządzenia, rozgrzało emocje osób, które spodziewają się, że tablet z dołączaną klawiaturą, który w tym przypadku działałby w oparciu o system Chrome OS, mógłby zagrozić Surface Pro. Jak zauważa serwis Chrome Unboxed, nagranie najprawdopodobniej rzeczywiście pokazuje pokazuje ono jedno z takich urządzeń.

Spekulacje na temat tego, czy że Google mogłoby chcieć budować własne urządzenia nie są pozbawione podstaw, a nabrały rumieńców po tym, jak Google zorientowało się, że nagranie zostało udostępnione i zaczęło usuwać ślady po nim ze stron projektu Chromium.

Tam go już nie znajdziemy, ale jego kopie krążą po Sieci i widać na nich, że urządzenie wyposażone jest w dotykowy wyświetlacz i specyficzną klawiaturę z okrągłymi klawiszami. Jeśli film rzeczywiście prezentuje nowego Pixelbooka, Google mogłoby chcieć go oficjalnie zaprezentować już za miesiąc.

podobne treści