news

Czy N8 zostanie zbawcą Nokii?

Michael Gartenberg z serwisu SlashGear miał okazję przetestować Nokię N8 z systemem Symbian^3. Czy uratuje ona producenta telefonów komórkowych z Finlandii?

Telefon (według Nokii – multimedialny komputer…) ma trzy ekrany główne, które można spersonalizować używając w tym celu różnych widgetów. Każdy z nich ładuje się szybko i wygląda równie dobrze na 3,5-calowym wyświetlaczu typu OLED. Problem w N8 stanowi system operacyjny Symbian, który, nawet jeśli ubrany w nowe, ładniejsze szaty, potrafi sprawić użytkownikowi małe kłopoty. Dochodzi do tego mała ilość aplikacji dostępnych w sklepie OVI, a która przekreśla obecnie szanse na zawojowanie rynku należącego do smartfonów z systemami Android oraz iOS.

Do plusów trzeba zaliczyć akumulator potrafiący wytrzymać cały dzień pracy, a który można naładować zarówno poprzez port microUSB jaki i tradycyjną ładowarką Nokii.

#!#photo2#!#

Goście ze SlashGear stwierdzili, że N8 byłby telefonem z najwyższej półki, ale dwa lata temu. Obecnie jego oprogramowanie nie nadąża za solidnie wykonanym sprzętem. A wystarczyłoby „tylko” zainwestować w Androida. [Christina Bonnington/giz, SlashGear]

podobne treści

  • bwalecki

    Solidnie wykonany sprzęt ? A ja widzę guzik photo krzywo spasowany …

  • futrzana

    WoW cały dzień pracy! szaleją! Te przyciski, łaczenia na obudowie, dziadowska.