news

Czy MySpace stanie się centrum muzyki w Internecie?

Na rozpoczętym wczoraj tygodniu spotkań z inwestorami, nowi właściciel MySpace ogłosił chęć wskrzeszenia niegdyś bardzo popularnego, głównie wśród muzyków-amatorów portalu. Jego punktem centralnym nadal miałaby być muzyka.

Z załączonego schematu wynika, że dookoła muzyki będą się kręcić pozostałe, mające pomóc odzyskać firmie Specific Media internautów funkcje portalu. Znajdują się wśród nich między innymi: uproszczona nawigacja strony internetowej, posiadanie materiałów na wyłączność oraz przyciągnięcie twórczych muzyków.

Portal MySpace, w którego zainwestował swoje pieniądze również popularny muzyk Justin Timberlake, z pewnością wykorzysta posiadane od dawna licencje do stworzenia nowej platformy bazującej na wyświetlaniu teledysków, koncertów oraz samej muzyki wzbogaconej o nieodłączne w Internecie reklamy.

Pytanie brzmi: czy MySpace uda się ponownie dołączyć do grona najpopularniejszych portali społecznościowych na świecie czy okaże się wtopą i zniknie na zawsze zastąpiony Facebookiem lub Google+ oferującymi muzykę? [AllThingsD]

podobne treści

  • grigi4

    Justin Timberlake to inwestował w Facebooka nie w MySpace. (Taki żart odnośnie jego roli w Social Network :P)