news

Czy można zginąć we wnętrzu pralki?

Zawsze wydawało mi się, że utonięcie we wnętrzu uruchomionej pralki jest niemożliwe w XXI wieku. Sądziłem, że wszystkie urządzenia mają zabezpieczenia uniemożliwiające wpadnięcie, na przykład dziecku, do środka. Niestety myliłem się.

To właśnie spotkało 10-latka mieszkającego w São Paulo w Brazylii. Maluch wspiął się na stołek stojący niedaleko pralki, zajrzał i następnie wpadł do jej wnętrza. Gdy ojciec dziecka zorientował się, że 10-latek zniknął, wtedy wszedł do łazienki i zobaczył jedynie nogi wystające z bębna. Niestety, było już za późno na pomoc. Konieczna była interwencja straży pożarnej w celu wyciągnięcia martwego dziecka z pralki.

Smutna historia pokazuje, że nie wszystkie pralki zatrzymują się automatycznie w momencie, w którym ich górna pokrywa zostanie podniesiona. Mało tego: wygląda na to, że są takie, które mogą pracować będąc po brzegi wypełnione wodą i otwarte na oścież. Najprawdopodobniej jednak wypadek ten był skutkiem używania starej, niepozbawionej usterek pralki. [El Mundo]

podobne treści