news

Czy Modern OS zastąpi Windowsa 10?

Windows 10 miał być systemem ostatecznym, a przez to, że będzie rozwijany jako usługa, zawsze będzie mógł odpowiadać na potrzeby klientów. Wygląda jednak na to, że tak nie będzie. Na swoim blogu Microsoft podzielił się informacjami na temat swojego nowego systemu.

Na blogu Microsoftu pojawił się wpis poświęcony głównie targom Computex, ale także wizji nowego systemu operacyjnego, nazwanego roboczo Modern OS. Ma on być pozbawiony mankamentów, które znane są z Windowsa 10. Chodzi przede wszystkim o uciążliwe aktualizacje.

Modern OS ma być systemem ich pozbawionym. No, nie do końca, ale przynajmniej użytkownik ma ich nie odczuwać ponieważ będą się automatycznie instalowały w tle. Microsoft twierdzi także, że Modern OS będzie bezpieczniejszy przez odseparowanie środowiska operacyjnego od aplikacji.

Przyszły system operacyjny miałby też być cały czas połączony z siecią korzystając zarówno z Wi-Fi jak i z natywnej obsługi sieci 5G. Modern OS miałby także działać na różnych platformach i współpracować z całą gamą urządzeń – od klawiatury i myszki, przez kontrolę za pomocą gestów, aż do komend głosowych a nawet śledzenia położenia oczu.

Jak widać, jest to w zasadzie lista życzeń, jakich spełnienia chciałby w przyszłości Microsoft, a Modern OS na razie nie istnieje. Ale można mieć pewność, że Redmond będzie chciało już niebawem tą wizję urzeczywistnić.

podobne treści