news

Czy Microsoft ma spójną wizję Windows Phone 7?

Nie wiadomo jeszcze, czy menedżery plików i zadań w Windows Phone 7 (powyżej na zrzutach ekranu z emulatora) znajdą się w ostatecznej wersji systemu, czy będą dostępne jedynie do debugowania. Mimo to już spowodowały u nas konsternację. Oto dlaczego.

Windows Phone 7 ma stanowić nową jakość w stosunku do Windows Mobile 6.x, ucieczką w kierunku zbliżonym do iPhone’a. Miało to oznaczać uproszczenie systemu i schowania wszystkich „komputerowych” rzeczy za aplikacjami, które same wiedzą co i jak robić.

A przeglądanie plików to jedna z rzeczy, których Apple zdecydowanie nie udostępnia w iPhone’ie. Chcesz znaleźć zdjęcia? Włączasz przeglądarkę zdjęć. Chcesz mieć dostęp do plików Office – uruchamiasz Office. I tak dalej.

Trudno też rozgryźć, po co w WP7 menedżer zadań. W końcu, przynajmniej na razie, Windows Phone nie będzie systemem wielozadaniowym…

Tak czy owak, wciąż trudno zrozumieć strategię Microsoftu. Czy będzie ciągle tkwić w tym co już znamy? Czy też zdecyduje się na krok naprzód? Na odpowiedź musimy jeszcze poczekać. [Pocket Now]

podobne treści