news

Czy MacBook, iPod Touch wyda przestępcę?

Tuż przed aresztowaniem Colton Harris-Moore wrzucił swojego MacBooka i iPoda do morza. Teraz FBI stara się odzyskać dane, które mogłyby ułatwić przedstawienie włamywaczowi zarzutów.

Harris-Moore to nie byle przestępca, tylko znany z międzynarodowych wybryków „celebryta” wśród złodziei. Prokuratura bardzo by się ucieszyła, gdyby się okazało, że udało się odzyskać dane z komputera i iPoda. Problem w tym, że nie wiadomo, czy FBI znalazła sprzęt na czas. Seattle Times pisze o licznych wątpliwościach związanych ze sprawą. Nie wiadomo, czy na dyskach faktycznie znajdują się ważne dane. Nie wiadomo także, czy policjanci w odpowiedni sposób zabezpieczyli sprzęt – powinni byli nie suszyć urządzeń, zanim możliwe było rozpoczęcie procedury odzyskiwania danych. Nie wiadomo także, czy ktoś nie próbował włączać urządzenia, co mogło było doprowadzić do uszkodzenia dysków.

Okazuje się, że trzymanie urządzeń w wodzie spowalnia procesy korozyjne i zwiększa prawdopodobieństwo, że dane uda się odzyskać. [Jack Loftus/giz, Seattle Times]

podobne treści