news

Czy iPad zastąpi kino domowe?

Podejrzana skłonność Apple do patentowania wszystkiego przeniosła się ostatnio na mini-projektory, które można by dołączyć do wielu istniejących urządzeń np. iPhone’a i MacBooka.

Nowy patent dotyczy użycia urządzenia peryferyjnego, np. iPhone’a, dzięki któremu można by sterować mini-projektorem. Co więcej, Apple pracuje nad metodą bezprzewodowego podłączenia do jednego projektora kliku urządzeń. Dzięki temu uczestnicy spotkania mogliby pokazywać dane ze swoich komórek czy komputerów na jednym sprzęcie. Szał ciał jednym słowem. 

Czy oznacza to, że nowa generacja iPhone’ów lub MacBooków będzie miała wbudowane projektory? Czy iPad zafunduje nam kino w domu? Przecież z założenia jest to urządzenie, z którego może korzystać więcej niż jedna osoba jednocześnie.

Biznesowe zastosowanie patentu wydaje się na razie najbardziej prawdopodobne. Ale filmy, gry, muzyka – czemu nie? Pozostaje tylko pytanie o zużycie baterii i odwieczny problem z zaciemnieniem pomieszczenia, w którym korzystamy z projektora. Kwestia techniki!  [Patently Apple]

podobne treści