news

Czy gumki a la viagra przekonają mężczyzn do korzystania z prezerwatyw?

Nowe kondomy CSD500 brytyjskiej firmy Futura Medical będą ułatwiać przedłużenie erekcji. Pokryte są żelem, który pobudza krążenie krwi w członku. Ten sam żel jest wykorzystywany do poprawienia ukrwienia u cierpiących na anginę. Zawiera substancję wywołującą wazodilatację, czyli rozkurcz mięśni gładkich w ścianie naczyń krwionośnych.

Producent przekonuje też, że dzięki podtrzymywaniu erekcji, prezerwatywy pozostaną na miejscu, a ryzyko ich ześlizgnięcia się znacznie spadnie.

James Barder z Futura Medical tłumaczy, że najtrudniejsze było opracowanie technologii trwałego pokrycia prezerwatyw żelem bez uszkodzenia lateksu. Ważne jest też, by substancja przenikała tylko do krwiobiegu mężczyzny, a nie partnerki. Należy też zapobiec spadkowi właściwości żelu w czasie określonym terminem ważności. Firmie udało się opracować odpowiednią technologię i czeka na jej zaaprobowanie na rynku europejskim.

Nowego rodzaju prezerwatyw nie należy traktować jako zastępstwa viagry, tylko jako produkt dla mężczyzn, którzy mają kłopot tylko z utrzymaniem erekcji podczas stosowania prezerwatyw (lub tak twierdzą). Jest ich niemało.

Futura Medical sprzedała licencję Durexowi. Na rynku pojawi się na pewno pod inną marką niż CSD500.  [WSJ,Daily Mail]

podobne treści