newsWiadomości promowane

Czy Empik podbije rynek nowym czytnikiem?

Idzie wiosna, a wraz z nią nowa oferta sieci Empik. Jutro pojawi się w niej nowy czytnik niemieckiej firmy TrekStor. Czy Empikowi uda się zbudować bazę wiernych klientów przed premierą polskiego Amazona?

Jego cena jest dość niska (229,99zł), dlatego parametry techniczne nie powalają. Czytnik ma 7-calowy wyświetlacz LCD o rozdzielczości 800 x 480 pikseli oraz 2 GB pamięci wewnętrznej, z możliwością rozszerzenia o 32 GB za pomocą karty microSD. Bateria ma umożliwiać do 8 godzin czytania i 30 godzin słuchania muzyki. TrekStor obsługuje e-booki w formatach: PDF, ePub, FB2, TXT. Można na nim również słuchać muzyki w formatach: MP3, WMA, WAV, OGG. Urządzenie wyświetla kolorowe zdjęcia, ale możemy zapomnieć o Wi-Fi.

Do tej pory w krajach Europy Zachodniej sprzedało się prawie pół miliona tych urządzeń. Czy ten niepozorny czytnik zawojuje Polskę? Świat Czytników jest do niego raczej sceptycznie nastawiony:

Chyba nie muszę przekonywać nikogo odwiedzającego regularnie Świat Czytników, że ekran LCD, niezależnie od innych funkcjonalności dyskwalifikuje urządzenie do czytania. Nie dość, że męczy oczy (a dodatkowo te tableciki mają słabą rozdzielczość), to czas działania takiego urządzenia jest wielokrotnie krótszy niż w przypadku e-papieru.

 

Jeśli nie możesz sobie w tym momencie pozwolić na czytnik – korzystaj z tego co masz – na telefony czy laptopy istnieje sporo aplikacji do czytania. Jeśli zmniejszysz jasność i ustawisz trochę ciemniejsze tło, można czytać w miarę wygodnie – choć podkreślę – nadal nieporównywalnie z e-papierem. Nie ma sensu wydawać pieniędzy na urządzenie, które da nam to samo.

podobne treści