news

Czy aby na pewno iPhone 5 pojawi się 6 czerwca?

Okazuje się, że pierwsze doniesienia o premierze nowego iPhone’a 6 czerwca mogą się nie sprawdzić. Podajemy parę argumentów, dlaczego wydarzenie zapowiedziane przez Apple może wcale nie być na temat nowego telefonu.

Plotki, o tym, że właśnie 6 czerwca wyjdzie nowy iPhone mogły powstać wyłącznie na podstawie tego, że przywykliśmy do systemu wydawania nowych produktów Apple – iPody we wrześniu, iPhone’y – w czerwcu. Media, jak tylko podchwyciły czerwcową datę, to automatycznie połączyły ten termin z iPhonem. Ale schematem był także, że Apple najpierw wypuszczał nową wersję systemu iOS, a dopiero później swój telefon. Teraz wiemy, że iOS 5 przyjdzie na świat jesienią.

Ponadto konferencja, na której (nie) zostanie zaprezentowany iPhone nazywa się Worldwide Developers Conference – czyli Światowa Konferencja Deweloperów Aplikacji. Wielu ekspertów mówi o tym, że to właśnie aplikacje będą głównym punktem programu.

Jim Dairymple z The Loop:

Apple skupi się na oprogramowaniu na konferencji WWDC, co potwierdzają moje źródła. Spodziewajcie się konferencji na temat programów, a nie sprzętu.

MG Siegler z Tech Crounch (jak pierwszy zasugerował jesień jako datę premiery iOS) potwierdza słowa Jima Dairymple:

Usłyszeliśmy takie same doniesienia.

John Paczkowski z All Things Digital:

Dochodzą do mnie wyraźnie słuchy, że jest to wyłącznie konferencja na temat oprogramowania.

Co o tym myślicie? Czyżby Apple miał zamiar zepsuć swój kultowy grafik, czy może buduje napięcie? Jeśli iPhone 5 nie pojawi się w czerwcu, to usłyszymy lamet tysięcy fanów na całym świecie. Jeśli jednak, pomimo tych nieprzychylnych doniesień, iPhone 5 zobaczy światło dzienne, to będzie to miła niespodzianka. [Digital Daily, Loop Insight, TechCrunch]

podobne treści

  • Taki jeden

    a może w czerwcu pokażą iphona nano? :D