news

Czy 50 milionów użytkowników i wzrost ruchu na portalu o 1269% o czymś świadczą?

Google+ stał się powszechnie dostępnym dobrem w Internecie, co dosyć szybko przełożyło się na kolejną porcję nowych użytkowników. Wzrost był na tyle duży, że część ludzi postanowiła przyjrzeć się z bliska najnowszemu portalowi dzisiejszego jubilata.

Według Experian Hitwise, ruch na Google+ w tym tygodniu zwiększył się do 15 milionów odsłon, co daje wzrost o 1269 procent w porównaniu do 1,1 miliona z zeszłego tygodnia. Warto zaznaczyć, że wartości te dotyczą tylko stacjonarnych odwiedzin, nie zaś tych dokonanych przy pomocy aplikacji stworzonych dla systemów Android i iOS.

Ruch na stronie jest tylko jednym z czynników świadczących o życiu portalu. Z ostatnich przepowiedni jak do tej pory nieomylnego Paula Allena wynika, że Google+ zyskuje dwa miliony nowych użytkowników każdego dnia i może się obecnie pochwalić okrągłymi 50 milionami.

Wyniki Google+ wyglądają jednak blado w porównaniu z Facebookiem, który z 800 milionami użytkowników i kolejnymi trafionymi zmianami na stronie (Wehikuł Czasu rządzi) jest bezdyskusyjnym władcą królestwa portali społecznościowych.

To już najwyższa pora, by tort należący do Facebooka i Twittera zaczął być krojony na trzy części. [ReadWriteWeb, Paul Allen]

podobne treści

 • qq

  3 GRACZY MOBILNYCH 3 SPOŁECZNOŚCI

  Microsoft WP7 – Facebook
  Apple iOS5 – Twitter
  Google Android 4.0 – Google+

 • Krzysiek Roszkowski

  Jak na razie jest ograniczenie wiekowe 18+. jak to zniosą to bedzie mi miło

 • dawidos00952

  Jak na razie jest ograniczenie wiekowe 18+. jak to zniosą to bedzie mi miło

 • muf

  ile z tego WZROSTU jest generowane przez spam typu „Christin Augilera dodala Cie to swoich kregow” mam dosc tcyh wiadomosci, codziennie kilka – wszyscy niezajomi a komercyjni. not for me.