news

Czwarty piksel

Unikatowa technologia Sharp Quattron (RGBY) polega na dodaniu koloru żółtego, jako czwartego piksela, w panelach LCD. Technologia ta ustanowiła nowe standardy dla telewizorów. Możliwość wyświetlania około miliarda kolorów w połączeniu z podświetleniem LED i nowymi panelami X-Gen przynoszą wyraźne zalety pod względem jakości obrazu i reprodukcji kolorów w porównaniu z tradycyjnymi telewizorami z panelami RGB. Oprócz jasnych, słonecznych odcieni kolorów żółtego i złota, dodany subpiksel Y pozwala na odtwarzanie kolorów, tak żywych i soczystych, jakimi są w rzeczywistości. W telewizorach z technologią Quattron obraz ma o ponad 30% większą rozdzielczość niż w tradycyjncyh LCD, wyraźnie lepszy kontrast oraz wspomnianą już jasność.
O przyznaniu przez przedstawicieli EISA wyróżnienia „European TV Innovation 2010 – 2011”  dla technologii Quattron zadecydowały następujące jej cechy:

– zwiększenie jasności obrazu

– poszerzenie spectrum barw prezentowanych na ekranie
– podwyższenie kontrastu obrazu
– obniżenie zużycia energii elektrycznej telewizora
– zwiększona o 30% liczba subpikseli w panelach LCD

#!#photo2#!#

Więcej informacji znajdziecie tutaj

Prestiżowa nagroda nadana przez EISA to dowód uznania dla firmy Sharp i jej roli w rozwoju rynku telewizorów LCD. Sharp to jedyna na rynku firma, która przy produkcji swoich telewizorów używa technologii Quattron. W technologię tą wyposażone zostaną również telewizory 3D Sharp, które już wkrótce trafią do sprzedaży na rynku europejskim. 

#!#photo3#!#

podobne treści

  • Dawid Krysiak

    może jednak zdołają zrobić monitor CMYK? Co prawda paleta substraktywna, ale może uda się jakoś wierniej oddać kolory niż RGB(+Y)