gadżety

Czujniki promieniowania i aplikacja na iPhone’a uszczęśliwią paranoików

Lapka to urządzenie dla osób pragnących dowiedzieć się więcej o niewidzialnych dla oka właściwościach otoczenia, czyli stężeniu azotanów, natężeniu promieniowania elektromagnetycznego, wilgotności powietrza i temperaturze – czynnikach, które mogą wpływać na nasze zdrowie. Działa tylko podłączone do iPhone’a.

Personal Environmental Monitor, czyli osobiste urządzenie do monitoringu najbliższego środowiska, składa się z arsenału czujników podłączanych do iPhone‚a. Dzięki takiemu zestawowi, obawiający się czegoś, co czyni otoczenie szkodliwym, będą mogli obserwować sytuację. Nie wiadomo, czy to wystarczy, by ustrzec się przed zagrożeniem, ale przynajmniej będą wiedzieć więcej, a to już daję pewną otuchę. Regularne pomiary można przechowywać w pamięci iPhone’a, by dostrzec trendy i zawczasu przygotować się na najgorsze.

Jedne z głównych zastosowań Lapki to sprawdzanie, czy żywność ekologiczna faktycznie taka jest. Jeśli w najbliższej przyszłości zobaczycie osobę stojąca z iPhonem nad sałatą na targu, wiedzcie, że bada pozostałości azotanów, czyli najpopularniejszych nawozów sztucznych.

Gdy pojawi się w sprzedaży w grudniu, czujnik Lapka PEM z towarzyszącym oprogramowaniem będzie kosztował 220 dolarów. [Notcot]

podobne treści