smartfony

Czterordzeniowy smartfon Huawei Ascend D Quad

huawei ascend d quad

Huawei to nie koniecznie pierwsza marka, jaka przychodzi do głowy, kiedy pomyślimy o smartfonie z górnej półki. Właściwie, może być wśród ostatnich. Ale nowy 4,5-calowy telefon z Ice Cream Sandwich ma czterordzeniowy procesor i 16-rdzeniową grafikę oraz LTE.

Engadget testował Ascend D, który właśnie debiutuje w Barcelonie. Ekran ma 720p, co daje imponującą gęstość 330ppi, która dorównuje iPhone’owi 4S. Ma też zintegrowaną kartę Dolby 5.1 Sound. Jeśli ktoś by się zastanawiał, po co taki dźwięk w telefonie – dobre pytanie. Być może będzie nadawał filmy i muzykę do głośników w domu.

Aparat ma tylko 8,9 mm grubości oraz baterię 1800mAh, która ma przetrwać dwa dni. Zobaczymy.

Największym wydarzeniem związanym z tym telefonem jest procesor. To jeden z pierwszych smartfonów z czterema rdzeniami (naszym zdaniem zobaczymy ich trochę na targach). Huawei używa własnego układu K3 o taktowaniu 1,5GHz. Zgodnie z informacjami Huawei to szybciej niż Nvidia Tegra 3, jednocześnie mniej się grzeje i ma o 50 proc. niższe zużycie baterii. Bardzo śmiałe deklaracje, będziemy musieli poczekać do własnoręcznych testów.

W serii Ascend znajdą się jeszcze dwa inne telefony. Ascend D Quad XL chyba będzie taki sam jak D Quad, ale z baterią 2300mAh. Z kolei Ascend D1 będzie miał dwa rdzenie. Nie wiadomo, kiedy pojawi się w sklepach i ile będzie kosztował, ale jest gotowy na LTE i wprowadzony zostanie na całym świecie. Nie możemy się doczekać aż dostanie się w nasze ręce.

[Engadget]

podobne treści

  • http://twitter.com/mnemon81 mnemon81

    Hmm gdyby tylko nazywal sie galaxy s3 to juz bym na niego zbieral…