newssmartfonytablety

Czerwony iPhone i nowy iPad

Apple zwykle chwali się nowościami podczas specjalnie organizowanych z tej okazji konferencji. Jednak zapowiedziane wczoraj nowości miały dużo skromniejszą premierę.

Po części dlatego, że nie do końca są to nowe produkty. Apple zaprezentowało bowiem między innymi iPhone’a 7 i 7 Plus w wariancie z czerwoną obudową. Edycja o nazwie (PRODUCT)RED jest częścią programu (RED), z którego część przychodu zostanie przeznaczona na walkę z AIDS w północnej Afryce. Czerwone iPhone’y będą dostępne na całym świecie od piątku, a ich ceny rozpoczynać się będą od 749 dolarów.

Kolejną nowością jest iPhone SE, który będzie od teraz dostępny z dwukrotnie większą ilością pamięci wewnętrznej niż dotychczas. Zaprezentowane po raz pierwszy w ubiegłym roku urządzenie będzie więc dostępne w wariantach 32 i 128 GB. Choć zmieni się ilość dostępnej pamięci wewnętrznej, ceny obu wersji pozostaną takie same jak dotychczas, czyli zaczynać się będą od 399 dolarów.

Ostatnią nowością jest nowy iPad, który tym razem nazywa się po prostu iPad. Model ten ma zastąpić tablety z serii Air, choć z 7,5 milimetrami grubości jest od nich trochę grubszy. Urządzenie o przekątnej ekranu wynoszącej 9,7 cala ma być wejściowym tabletem Apple, dlatego jego specyfikacja techniczna nie będzie tak mocna jak w przypadku serii Pro. Urządzenie wyposażono w dwurdzeniowy procesor Apple A9, 32 lub 128 GB pamięci na dane, kamerę HD FaceTime, aparat fotograficzny 8 megapikseli oraz opcjonalny modem LTE. Ceny nowych iPadów zaczynać się będą od 329 dolarów.

podobne treści