film

Czemu zawdzięczasz swój sukces? Zwiastun Pięćdziesięciu Twarzy Greya

Mimo początkowych problemów z adaptacją bestselleru E.L. James, między innymi zmiana pierwszoplanowej roli męskiej, produkcja Focus Features w końcu powstała. Studio opublikowało kolejny zwiastun nadchodzącego w lutym przyszłego roku melodramatu z udziałem Jamiego Dornana i Dakoty Johnson. Zapowiedź do zobaczenia poniżej:

 

Pięćdziesiąt twarzy Greya opowiada historię nietypowej więzi pomiędzy 27-letnim milionerem, Christianem Greyem, a studentką literatury, Anastasią Steele. Kolejne części książki, które zadebiutowały kolejno w 2011 i 2012 roku śledzą losy pary i ich pogłębiający się związek.

Książka stała się globalnym fenomenem i trylogia została przetłumaczona na ponad pięćdziesiąt języków od czasu publikacji. Do teraz, w wersji papierowej jak i elektronicznej, sprzedano ponad siedemdziesiąt milionów kopii, czyniąc z pracy E. L. James jedną z najszybciej sprzedających się sag książkowych w historii.

W filmowej adaptacji zakrapianego erotyką romansu grają Dakota Johnson (Need for SpeedThe Social Network), Jennifer Ehle (Wróg numer jedenJak zostać królem), Luke Grimes (Uprowadzona 2Oczekiwanie), Jamie Dornan(UpadekMaria Antonina), Eloise Mumford (Tajna agentkaRyzyko zawodowe), Max Martini (SabotageKapitan Phillips) oraz Victor Rasuk (JobsGodzilla). Reżyserką Pięćdziesiąt twarzy Greya jest Samantha Taylor-Wood, autorka John Lennon. Chłopak znikąd i Love You More. Światowa premiera filmu zaplanowana została na 11 lutego przyszłego roku, a do Polski produkcja trafi dwa dni później.

podobne treści