news

Czekoladki na zamówienie w smaku, jaki tylko zdołasz sobie wyobrazić

Od czasu do czasu zdarza się, że w naszych ustach ląduje smakołyk idealnie dopasowany do naszego gustu, ale najczęściej pochłaniamy po prostu czekolady z nadzieniem z buraków z aromatem truskawkowym. A gdyby tak móc zażyczyć sobie dowolne nadzienie i wykończenie?

W ramach pracy zaliczeniowej na Uniwersytecie Sztuki i Designu w Lozannie, Elsa Lambinet podjęła współpracę z firmą Blondel, producentem wyrobów z czekolady. Projekt został nazwany Sweet Play i opiera się na połączeniu prostych
modułów. Trzy smaki czekoladek mają puste miejsce na nadzienie oraz dodatek na wierzchu.

Uczestnicy zorganizowanych przez studentkę warsztatów dostali możliwość łączenia czekoladowych skorupek, nadzień i dodatków wedle własnego gustu i uznania. Następnie mogli skonsumować stworzone przez siebie kombinacje. Warto bywać w Szwajcarii!

Na razie trudno sobie wyobrazić, w jakiej formie takie połączenia mogłyby trafić na rynek, choć gdyby były to zamówienia online z dostępnego wyboru dodatków, można by założyć sklep internetowy. Trudno jednak oczekiwanie na zamówienie porównać do współuczestnictwa w tworzeniu smakołyków. Najlepiej byłoby więc zamawiać lub kupować ulubione „moduły” i łączyć je samodzielnie.

Albo zapomnieć o szwajcarach i samodzielnie zrobić w domu ulubione pralinki z dostępnych w internecie przepisów. [Fastco Design]

podobne treści

  • wwwzzz1

    Nic nowego. Coś takiego widziałem w Japonii wiele lat temu :P

  • wwwzzz1

    W ogóle Japończycy mają obsesje na punkcie zabawy żarciem …