news

Czego nowy Skype nie potrafi?

Nowa, stabilna wersja Skype’a 5.8 to masa zmian, które znacznie rozszerzą możliwości tego programu. Integracja z Facebookiem, Push to Talk, dzielenie się zawartością ekranu, obsługa Full HD i pasek Bing – konkurencja chyba może się schować.

Skype połączony z bazą 845 milionów użytkowników Facebooka to potęga. Od teraz można spokojnie dzwonić ze Skype’a do znajomych z Facebooka, którzy nie muszą posiadać zainstalowanego Skype’a. Program poinformuje także o najświeższych nowościach w życiu twoich znajomych. Skype został również wyposażony w „Push to Talk”, czyli funkcję pozwalającą na przekazywanie krótkich wiadomości z wyłączeniem mikrofonu po zakończeniu (taka krótkofalówka).

Użytkownicy Skype Premium mogą udostępniać zawartość swojego ekranu rozmówcom – pomoc technicza lub prezentacje to typowe zastosowanie. Już za darmo, ale pod warunkiem, iż posiada się dobre łącze i świetną kamerkę – możliwość wysyłania i odbierania transmisji kręconych w rozdzielczości Full HD (1920×1080). Microsoft do Skype’a dorzucił mały dodatek – pasek wyszukiwania Bing.

Skype 5.8 jest do pobrania stąd.Lifehacker]

podobne treści

 • takiebuty

  U mnie nie potrafi działać,wyłącza się po 5s.Stary nie chce się już zainstalować.

 • gosc

  To proste. Skype nie potrafi skasowac twojego konta – nawet na twoje żądanie. Pomimo ze w polsce to bezprawne…

 • no

  Pasek binga… kolejne Gadu Gadu robią z dobrego komunikatora.
  PS.ilu waszych znajomych na FB ma zainstalowany w kompie plugin do rozmów wideo przez fejsbuka ?