news

Czego NIE dowiedzieliśmy się od Apple na WWDC

Apple ogłosił wczoraj, że nowy model iPhone’a będzie szybki i zachęci nas do czytania książek. iKsiążek. Wielu informacji
jednak na konferencji zabrakło.

iTunes.com

Brak informacji o przeniesieniu muzyki do „chmury” to chyba największe rozczarowanie konferencji. Wszystko wydawało się na to wskazywać: w grudniu Apple kupił serwis streamingowy Lala, który zresztą w zeszłym tygodniu zamknął. Firma zarejestrowała znak towarowy „iTunes Live”. Najwyraźniej Apple nie udało się na czas sfinalizować negocjacji z koncernami muzycznymi. Wydaje się to jednak tylko kwestią czasu.

Apple TV

Pod koniec maja pojawiły się pogłoski, że nowa Apple TV będzie dostępna za 100 dolarów, będzie wyglądać jak telefon bez wyświetlacza, a w środku będzie mieć procesor i system operacyjny iPhone’a 4. Do tego streaming 1080p, 16 GB pamięci flash i wszystko w „chmurze”. Pierwsza pogłoska mówiła jednak także, że najprawdopodobniej nie zobaczymy jeszcze tego urządzenia na WWDC. Akurat ta wiadomość się potwierdziła.

Upgrade Maka Pro i MacBooka Air

Ostatnio słyszeliśmy o nowościach odnośnie Maka Pro i MacBooka Air podczas WWDC w 2009 roku. Chyba przez rok dałoby się coś z tym zrobić? Wiemy o kłopotach z dostępnością procesorów wykorzystywanych w tych komputerach: odpowiednio Intel Xeon i ULV Core, ale byliśmy pewni, że przez rok uda się pokonać te trudności. Jeszcze trochę, a konkurencja zdąży nadgonić i będzie świętować.

Upgrade Maka Mini

Nie, żebyśmy się ekscytowali pogłoskami o włączeniu portów HDMI do Mini, ale szkoda, że nawet o tym nie usłyszeliśmy na konferencji. Najwidoczniej Apple czeka, aż będzie mógł ogłosić równocześnie wyposażenie Mini i w nowe porty, i w procesor Core. Szkoda byłoby psuć wrażenia, jakie pozostawia nowy iPhone tak słabym upgradem Mini.

Magiczny Trackpad

Wielodotykowy trackpad miałby służyć jako akcesorium do komputerów Apple. Pojawiły się nawet jego zdjęcia. Bardzo możliwe, że wkrótce wiadomość o nim zostanie potwierdzona.

Operatorzy

AT&T pozostaje jedyną amerykańską siecią komórkową, która posiada w ofercie iPhone’y. Słyszeliśmy już o telefonie Apple w ofercie Verizon, ale widocznie przyjdzie jeszcze na niego poczekać.

Dostępność

iPhone 4 ma się pojawić „w 88 krajach do końca września”. Czy będzie wśród nich Polska? Tego także na razie nie wiemy. [Brian Barrett/giz]

podobne treści

  • 1.patryk.4

    Myślę, że znajdziemy się w gronie 88 państw, które dostaną iP do końca września :)
    Pomysł Magicznego Trackpada bardzo mi się spodobał. Było by to z pewnością ciekawe.
    Jeśli chodzi o komputery, to mam wrażenie jakby Apple zmieniało się z firmy komputerowej, na taką mobilną (tj. iPad, iPhone). Nie wiem, może tylko mi się tak wydaje :D