Wiadomości promowanewtf

Czasopismo matematyczne przyjęło do druku losowy bełkot

Wydawać by się mogło, że przynajmniej w czasopismach naukowych można liczyć na rzetelne sprawdzenie materiału przed jego publikacją. Okazuje się, że jednak nie, a udowodnili to autorzy aplikacji sieciowej, za pomocą której możecie wygenerować losowy, matematyczny bełkot.

Przypominający z wyglądu poważną pracę naukową, która, jak się okazuje, nadaje się do druku. Autorzy Mathgen wygenerowali pracę matematyczną o nazwie „Niezależne, negatywne wskazania Turinga dla równań i problemów, stosowane w formalnym PDE” i podpisali ją nazwiskiem nieistniejącej profesor Marcie Rathke z równie efemerycznego Uniwersytetu Południowej Północnej Dakoty w Hoople. Następnie wysłali ją do magazynu Advances in Pure Mathematics.

Jakież musiało być ich zdziwienie, kiedy po dziesięciu dniach dowiedzieli się, że ich pseudonaukowy bełkot został zakwalifikowany do druku, choć wymaga drobnych poprawek:

Szanowny Autorze

Dziękujemy za przesłanie swojego artykułu do Advances in Pure Mathematics. Cieszymy się mogąc poinformować, że praca:

ID : 5300285
TYTUŁ : Niezależne, negatywne wskazania Turinga dla równań i problemów, stosowane w formalnym PDE
AUTORZY : Marcie Rathke

została zaakceptowana. Gratulujemy!

Jednakże praca ma kilka wad, które należy usunąć:

(1) W streszczeniu autor nie poradził sobie z przekazaniem głównej idei pracy, nie jesteśmy w stanie nadążyć za myślami autora. Sugerujemy by autor zreorganizował ten rozdział i dołączył do pracy słowa kluczowe.
(2) W pracy znajduje się bardzo dużo wyrażeń matematycznych, jednak autor nie wyjaśnia w niej co one oznaczają. Autor powinien objaśnić jak rozumie wprowadzone przez siebie wyrażenia.
(3) W rozdziale 2 autor podaje wynik. Dla twierdzenia 2.4 autor powinien przedstawić odpowiedni dowód.
(4) W twierdzeniach 3.3 i 3.4 autor powinien również przedstawić proces dowodowy.
(5) Format pracy nie jest standardowy. Prosimy dostosować ją do standardów naszego pisma.

Prosimy niezwłocznie przesłać nam poprawioną pracę.

Całkiem ciekawe spostrzeżenia, szkoda tylko, że nikt nie zorientował się, że matematyka tej pracy to czysty bełkot. Przed totalną kompromitacją Advances in Pure Mathematics uchroniło tylko to, że prof. Marcie Rathke nie ma zamiaru płacić 500 dolarów opłaty za publikację.

[That’s Mathematics! via Marginal Revolution]

podobne treści